| 0PopaPorno a întrebat:

Am vazut foarte multe filme la viata mea si de obicei dupa ce ma uit la ele sau macar incerc sa ma uit mai caut pe diferite site-uri aprecieri si note. Pana acum am vazut filme foarte bune cu note 8.8, 8.9, ici colo cate un 9, dar niciun 10. In opinia voastra ce ar trebui sa aiba un film ca sa fie intr-adevar o capodopera demna de nota 10?

4 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Notele sunt date de cei ce le vizioneaza, de oameni ce au gusturi diferite. Daca eu vad un film care imi place si-i dau nota zece sa zicem, altii poate-i dau sapte sau opt si atunci media va fi sub noua. Nu cred ca se poate face un film care sa multumeasca pe toata lumea si de aici deducem ca nu i se va acorda vreo data unui film nota maxima.Asta este parerea mea. Acum tu decizi daca imi impartasesti parerea sau nu.

| inconscient a răspuns:

Actori buni, in primul rand, actori adevarati care sa stie sa intre in pielea personajului. Chimia dintre personaje e destul de importanta. Bugetul e si el esential. Fara un cadru frumos, cat mai aproape de realitate... Efectele speciale sa fie... speciale! Scenariul, replicile.

| beautifullie a răspuns:

In primul rand sa aiba un subiect inedit, ceva care sa ma captiveze atat de mult incat sa nu fiu atenta la nimic altceva in jur. Si bineinteles, niste actori pe masura

| Alexxx2014 a răspuns:

Am asa ceva:actori celebri/ regizor celebru/ peisaj reusit /efecte sonore si vizuale foarte bune/. Sper ca te-am ajutat