| cuvant a întrebat:

Ce filme bazate intamplari reale cunoasteti?

Răspuns Câştigător
| ShyKido a răspuns:

Cele bazate pe intamplarea din 11 septembrie. thinking Am mai vazut multe altele, dar le.am cam uitat. blushing. Cat despre seriale, te poti uita la Pacific sau The Tudors. Eu una le ador.

7 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Buna! Sunt foarte multe filme bazate pe intamplari reale. Totusi iti spun cateva din preferatele mele:
A Beautiful Mind (2001), Blow (2001), From Hell (2001), Catch Me If You Can (2002), 8 Mile (2002), City of God (2002), The Texas Chainsaw Massacre (2003), Monster (2003), The Exorcism of Emily Rose (2005), American Gangster (2007), 21 (2008), Notorious (2009), Hachiko: A Dog's Story (2009).
Vizionare placuta!

| cuvant explică (pentru Diabolique):

Multumesc, cateva le-am vazut si restul le voi urmari

| Agnes00 a răspuns:

Hachiko: A Dog's Story- este vorba de un caine care a ramas loial stapanului chiar si dupa moartea acestuia. Si este dupa un fapt real.

| MKV a răspuns:

Pearl Harbor

| cuvant explică (pentru MKV):

Mersi MKV

| Andrutza19Micutza20 a răspuns:

Titanic