| Alinutaaaalina a întrebat:

Ce parere aveti de filmul Requiem for a dream? Merita vizionat?happyFundaa

7 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Buna! Requiem for a Dream (2000)? Este filmul meu preferat. Dupa atatia ani inca tin minte perfect toata actiunea si ma face sa ma gandesc la toata suferinta acelor tineri. Am ramas cu un sentiment de nedescris dupa ce am vizionat filmul. O drama de nota 10 cu un mesaj mai mult decat important!
In ceea ce priveste actorii, nu am cuvinte pentru talentul lor. Dupa parerea mea este cel mai bun film in care a jucat Jared Leto vreodata. Uita-te la film fara ezitari, face parte din peliculele care trebuie vazute de om intr-o viata!
Vizionare placuta!

| LifeFail a răspuns:

Este un film dureros de realist. L-am văzut acum ceva timp şi îmi va rămâne mereu întipărit în minte, te face să te gândeşti,să reflectezi asupra celor din jur. Muzica tulburătoare combinată cu scenele halucinante intensifică trăirile personajelor. Mesajul este foarte clar, pe parcursul întregului film, dar subliniat în final.
Baftă!

| AG a răspuns:

Da. Merita vazut, dar este in acelasi timp un film foarte dur. Insa, e unul din filmele de pe lista "filme de vazut intr-o viata". Si muzica din film e geniala, Clint Mansell a facut o treaba grozava. Recomand din tot sufletul filmul celor care le place genul, si nu numai.

| Ecea a răspuns:

Daca vorbesti despre : Requiem for a Dream (2000) DA! merita vizionat din punctul meu de vedere, este o drama, este in top 250 IMDB a fost nominalizat odata pentru oscar are alte16 castiguri.

Dar depinde de gusturile fiecaruia.

| Nolkyz a răspuns:

E foarte interesant... si socant in acelasi timp. coloana sonora - super. te induce intr-o stare interesanta. merita vazut. dar nu cred ca e un film care ar putea fi apreciat de majoritatea oamenilor.

| PsychoDreamer a răspuns:

Merita, si daca ti-a placut, iti mai recomand si Mr. Nobody

| DeeDee_1845 a răspuns:

Eu am citit cartea intai,si pentru ca mi-a placut foarte mult am vizionat mai apoi si filmul.Da,merita vazut, este o drama cu un puternic impact emotional, mai ales daca si tu te regasesti intr'o situatie asemanatoare cu a personajelorhappy.Vei descoperi ca Darren Aronofsky este absolut genial!