| lololololol a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul requiem for a dream?

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Mie mi-a placut. Pacat ca e atat de trist.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Realizat superb, convingator pentru unii dar prea putini. Campania anti-heroina a fost si ramane puternica, pe buna dreptate si cu toate astea inca multi vor sa incerce sub presiunea unui moment. Din pacate se intampla si la noi, si de multe ori si acolo unde e saracie... daca doar ar fi stiut Bayern la ce dau nastere cu acel accident...in fine, un film bun, clasic deja.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mayasul e o campanie sustinuta pentru legalizarea weed. Ce scrii tu acolo sunt texte luate de la mii de fumatori ocazionali. Sunt convins ca nu e in cunostinta de cauza pentru ca nu ai devenit utilizator regulat. Iarba iti face creierii praf. Mai nasol decat alcoolul desi stiu ca moda e sa sustii contrariul, alcoolul in schimb iti rupe ficatul intai. Oricum creierul conteaza mai mult. Daca nu esti de acord, fumeaza tu zilnic 2-3 grame de iarba un an, ia o pauza de 6 luni si discutam dupa aia. Rolul canepei indiene in natura nu este sa fie fumata desi oamenii aleg sa fuga de realitate in felul asta. Dar era vorba de film, nu de legalizarea marijuanei aiciwinking

| doar.eu a răspuns:

Printre preferatele mele filme. Mi se pare destul de dur.Si chiar iti da de gandit.Eu cred ca ar trebui sa vada cat mai multi tineri filmul acesta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un film dur si foarte bun desi nu sunt de acord in privinta drogurilor usoare, mai exact drogurilor naturale (marijuana, etc.) care sunt legale in anumite state, care nu creaza dependenta si nu distrug organismul. Deci ar trebui separate drogurile chimice de cele naturale, marijuana nu este un drog.

Drogurile chimice sunt cele pe care guvernele le finanteaza pe piata neagra, purtand razboaie false impotriva lor. SUA aducea tone de cocaina din vietnam pentru a o vinde la ei.

| zatz a răspuns:

Mayasul...ai un vot de la mine.

filmul te readuce la realitate.iti da de gandit ca daca fumezi iarba poti ajunge sa iti injectezi.depinde de fiecare. mie imi place sa fumez si raman la asta.stai cu joyntul pe canapea si iti vezi de crizele de ras. spre deosebire de heroina si alte cacaturi

| perceive a răspuns:

Mie nu mi-a placut