| Vivienne a întrebat:

Cei care ati vazut filmul, ce parere aveti despre "Requiem for a dream"? Si...cum v-ati simtit dupa aceea?

2 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Mie melodia 'requiem for a dream' mi se pare exceptionala, o dovada de maiestrie a compozitorului. Filmul asa si-asa.

| Pure.Sunshine a răspuns:

Unul din filmele mele preferate. A fost unul dintre putinele filme(maxim 3-4) la care am avut nevoie de cateva secunde sa imi revin dupa terminarea acestuia. Scenariul este adaptat dupa cartea cu acelasi nume scris de Hubert Selby, pe care ti-o recomand din toata inima!
In acest film ne este prezentata o ralitate cruda, cat de departe poate ajunge o persoana din cauza dependentei care, la inceput, nu pare atat de grava, insa cu timpul lucrile se schimba, ajungand ca aceasta sa iti conduca modul in care gandesti si, mai ales, modul in care actionezi.