| BipBip a întrebat:

Ce parere aveti de finalul de la Death Note. Mie sincera sa fiu nu prea mi-a placu.As fi vrut sa se termine cu Light si L vii. Voi ce parere aveti? Dau funda si/sau vot.

3 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Buna!
Si eu am vazut serialul.
Mi-a placut foarte mult.
Am fost trista cand murit L in episodul 25.Nu imi puteam imagina serialul fara L.
Dar a fost OK si cu Light.
Imi place mult de cei doi, pacat ca ei au fost dusmani.

| xSoaked a răspuns:

Mie mi se pare interesant ca a murit Light. Vreau sa zic, el este Light! Nu poate merge la inchisoare, ar fi penibil, pentru ca odata ce a fost descoperit, nu ii ramanea alta alternativa. Imi placea, dar nu cred ca Kira trebuia sa traiasca in final. Tot anime-ul a vost destul de deprimant ( au murit personajele mele preferate ) si era de asteptat sa moara Light. Moartea lui L a fost trista, intr-adevar, dar daca nu apareau Mello si Near totul ar fi fost ca intr-un vartej, nu s-ar fi ajuns nicaieri. Sigur, tot L era cel mai bun, dar era in stilul anime-ului sa moara "extremele".

| DianaIstratii a răspuns:

Mdea, day dreaming nici mie nu prea mi-a placut...no talking