| LenaleMinato a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul "Death note"?

Răspuns Câştigător
| iPetraAnime a răspuns:

Mie una mi s-a parut foarte tare.
1. ca arata mult mai bine decat in anime personajele, Ryuk cel putin arata super( cred ca m-am indragostitlaughing). deci partea tehnica au facut-o foarte bine, mi-a placut
2.ideea filmului( daca nu s-ar sti anime-ul) e cea mai tare din toate filmele; mie de exemplu nu imi plac nici filmele cu politisti, nici romanele politiste...dar Death Note mi-a ramas la inima.happy
3. pot sa il vad iar si iar, ca nu ma plictisisesc de el( nu ca alte filme)...asa se intampla sa observ lucruri pe care nu le-am observat data trecuta cand m-am uitat
4. il recomant la toti cunoscutii

4 răspunsuri:
| AdriiAnna a răspuns:

E frumos.mai ales cand L ii fura Misei telefonul.e tare faza.laughing dar pacat ca light a pierdut sad

| YuukiCrossYuuki a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult! Un film tare de tot! Au fost si parti funny laughing si altele cu ceva suspans. Si eu m-as uita din nou si din nou la el pentru ca nu m-as plictisi niciodata! love struck
Cat despre personaje...arata foarte bine. love struck
Mie personal imi place L atat la infatisare, cat si la caracter. laughing love struck
Cam atat am avut de spus. laughing

| BlackStar17 a răspuns:

Parerea mea e ca filmul nu este foarte interesant pe langa anime.In anime Light este mult mai inteligent si lui L ii este foarte greu as descopere cine este kira.