| LawlietL886 a întrebat:

Ce părere aveți despre anime-ului Death Note? Ce părere aveți despre început până la final? Eu cred că a fost tare, voi?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Mi-a plăcut. A fost al 3-lea anime pe care l-am văzut și motivul pentru care m-am apucat mai serios de anime-uri.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

A fost primul anime pe care l-am vazut. Mi-a placut foarte mult ceea ce a inspirat. A pus in contrast 2 genii de acelasi calibru si a aratat cat de diferite sunt modurile in care poti sa folosesti inteligenta. De asemenea prin Near si Mello s-a inteles ca 2 capete sunt mai bune decat unul. Misaki Teru e intruchiparea unui sociopat, avand in vedere procesul prin care a trecut. Mi-a placut ca Matsuda a fost cel care l-a omorat pe Light. A fost trist daca ne gandim la domnul Yagami care a murit fara sa stie adevarul. Per total animeul a avut de toate.

Răspuns utilizator avertizat
| TheSpell a răspuns:

Coloana sonoră e genială, anime-ul a fost bun.

| VladutAnghel a răspuns:

Ioana?