| WhateverX a întrebat:

Hei! Voi ce parere aveti despre filmul "Death Note"?

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Nu se compara cu anime-ul si din ce imi amintesc sfarsitul este altfel si il face pe L sa para grozav de destept cand de fapt el a esuat lamentabil.

5 răspunsuri:
| Phantasmagoria a răspuns:

Mi-a placut mai mult serialul( cele doua sezoane), decat filmul.

| Crucified a răspuns:

Marfa!winking

| BadxGood a răspuns:

Este foarte prost in comparatie cu anime-ul, nu am avut rabdare sa il vad pana la final, dar referitor la ce a zis MSensei, L isi daduse seama cine e Kira, dar finalul este oarecum ambiguu deci poate fi interpretat tongue; revenind la intrebarea ta, nu te sfatuiesc sa vizionezi filmul, vei ramane cu o idee proasta oricum :*

| WhateverX explică:

M-ai uitat la el BadxGood si cred ca aveti dreptate...

| Madal1n94 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa vezi toate cele 3 filme, sunt foarte frumoase si cine spune ca nu sunt probabil este atras doar de filmele in care accentul se pune pe efecte speciale si alte chestii.