| AnaMariA_3572 a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul 'Din raiul meu'?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut enorm pentru ca povestea este, desi trista, foarte frumoasa; si arata ca aparentele insala; niste oameni pot fi monstri;
filmul pune problema si nemuririi sufletului; arata cum dragostea invinge si moartea; aceea fetita nu pleaca din lumea noastra pana nu primeste sarutul promis de la iubitul ei
merita vazut in totalitate; o poveste care iti va ramane in suflet

3 răspunsuri:
| Carrie a răspuns:

Un film cu o poveste originala:Susie Salmon este ucisa de vecinul ei.Acum ea e prinsa intre doua lumi, nu e nici în viaţă, dar nici nu a plecat definitiv, şi veghează din Raiul ei personal pentru ca familia ei să nu mai sufere, încercând să-i ajute pe cei dragi rămaşi în urma ei să-l găsească pe cel care a ucis-o, dar şi să-şi regăsească liniştea pierdută odată cu această tragedie.

| darkmihai a răspuns:

Eu zic ca e un film Deosebit!
eu l-as recomanda

| AnaMariA_3572 explică:

Da stiu pentru ca sie u l-am vazut numai ca amvrut sa va cr parerea