| Alexandra145 a întrebat:

Ce parere aveti despre serialul asta Firefly? Vreau sa ma uit si nu stiu cum e. Pareri?

Răspuns Câştigător
| RogerMexico a răspuns:

NU te uita la Serenity inainte de Firefly. Filmul de lung metraj Serenity este continuarea serialului si pune punct unor povesti din serial.

Firefly este un serial SF cu elemente de Western, asa ca daca esti fana a unuia din genuri vei gasi elemente familiare. Inedit la Firefly este accentul pus pe cultura chineza - povestea se petrece intr-un viitor in care SUA si China au colonizat spatiul, asa ca lumea este un amalgam de civilizatie americana si chineza (de exemplu, personajele folosesc limba chineza pentru declaratii de dragoste sau pentru injuraturi).

Punctele forte ale serialului sunt personajele inedite si bine dezvoltate, si dialogul spumos. Ai parte de actiune, comedie si drama in egala masura; fiecare episod contine propria poveste cu inceput si final, desi exista anumite fire narative care traverseaza mai multe episoade.
Din pacate, serialul are doar 13 episoade, plus filmul de lung metraj care, repet, trebuie vazut la final.

Sper sa iti placa serialul, vizionare placuta.

2 răspunsuri:
| teo005 a răspuns:

Este Foarte Frumos Serialul mi-a placut foarte mult, dar iti recomand sa te uiti prima data la Filmul Serenity http://www.youtube.com/watch?v=JY3u7bB7dZk apoi la serial ( serialul este facut dupa film ), Serialul il poti gasi online aici http://www.veziserialeonline.info/firefly

| RogerMexico a răspuns (pentru teo005):

NU te uita la Serenity inainte de Firefly. Filmul de lung metraj Serenity este continuarea serialului si pune punct unor povesti din serial.

Firefly este un serial SF cu elemente de Western, asa ca daca esti fana a unuia din genuri vei gasi elemente familiare. Inedit la Firefly este accentul pus pe cultura chineza - povestea se petrece intr-un viitor in care SUA si China au colonizat spatiul, asa ca lumea este un amalgam de civilizatie americana si chineza (de exemplu, personajele folosesc limba chineza pentru declaratii de dragoste sau pentru injuraturi).

Punctele forte ale serialului sunt personajele inedite si bine dezvoltate, si dialogul spumos. Ai parte de actiune, comedie si drama in egala masura; fiecare episod contine propria poveste cu inceput si final, desi exista anumite fire narative care traverseaza mai multe episoade.
Din pacate, serialul are doar 13 episoade, plus filmul de lung metraj care, repet, trebuie vazut la final.

Sper sa iti placa serialul, vizionare placuta.

| dizzycrezyboy a răspuns:

Este super sincer uite un trailer http://www.dailymotion.com/......shortfilms deci e super tare :D alte detalii nu iti pot da :)) te las pe tine sa descoperi :P :D