| AcidCuSange a întrebat:

Ce parere aveti despre Titanic [adica ce s-a intamplat in realitate, nu filmul]?
Ce credeti despre oamenii care s-au inecat? Ati fi vrut sa fi fost acolo, sa ii fi ajutat?straight face

Răspuns Câştigător
| Iheartshoes a răspuns:

Pe mine m-a intristat foarte mult povestea.Desi nu a fost cea mai mare catastrofa a fost cea mai mediatizata.Imi pare foarte rau pentru acei oameni si daca i-as fi putut ajuta cu ceva as face orice, din cauza a 2-3 oameni iresponsabili sute de oameni si-au pierdut viata.straight face

4 răspunsuri:
| HellYeahChristine a răspuns:

Da as fi vrut sa fiu in mijlocul Atlanticului inghetat intr-o barca.Sigur i-as fi ajutat.

| Mauve a răspuns:

Filmul este inspirat din realitate.Chiar a fost un vas mare numit Titanic care s-a scufundat.Au murit inecati multi oameni.Mi se pare ca doar 700 au fost salvati din 2-3 mii de oamenii.

| Scarlettt a răspuns:

Da ai dreptate cel mai bun film .Eu aseara l=am vazut si am plans ! Contine si scene de drama si de dragoste .Dar ce te socheaza este ca a fost adevarat! O asemenea iubie ca dintre cele 2 personaje numai gasesti.El a iubit-o foarte mult ,i-a salvat viata de mai multe ori .La sfarsit a lasat-o sa pluteasca ea pe usa iar el statea in apa ,apoi a murit dar inainte i-a facut o promisune lui ca va trai :X Superbbbbb

| ioanaalexandra a răspuns:

Da e trist sa te gansesti ca chiar s-a intamplat asta si din pacate nimeni nu i-a putut ajuta.Filmul este foarte bine realizat si actorii sunt foarte buni, mie in special mi-a placut de Leonardo DiCaprio. Sfarsitul fimului este unul foarte trist.