| Mari1997Titanic a întrebat:

Ce parere aveti despre filmul Titanic?

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Este un film foarte deosebit,pe care il iubesc de mica. Iubirea dintre Rose si Jake este foarte puternica si ii ajuta pe cei doi sa invinga, sa ajunga in apa teafari si nevatamati, desi Jake moare inghetat.Este un film romantic si foarte impresionant, cu un final trist si plin de lacrimi.Ador filmul Titanic!

14 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Mie imi place sa-l descarc de pe-un format pe altul si sa-l dau pe repede-napoi.Astfel se vede cum oamenii se balacesc intr-un ocean,urca-n Titanic,se desprind de un ghetar si ajung cu bine pe Continent, unde rudele-i imbratiseaza.Un pic se-aude muzica distorsionat, dar "se merita" pe invers ca povestea se termina cu bine si nu mai plange nimeni!

| Leocerba a răspuns:

Dmonik,multam fain.
Fanaticdupatine,ce spui de varianta mea la astea doua?
"The Terminator" - Cyborgul lipsit de sentimente se-ncaiera cu barbatul bun,calit in razboi,treptat cei doi se satura de ciuruieli si oase rupte sau scurtcircuitate si pleaca fiecare intr-un viitor cetos,lasand-o pe femeia banala sa-l nasca pe micul John intr-o lume fireasca,adica intr-o lume care mestereste la un razboi nuclear nimicitor,ce naiba se baga uratii aia din viitor in ciorba noastra?! Lumea iese din sala de cinema si primeste banii pe bilete!
"Armageddon" - Aerosmith canta,Liv Tyler plange,Benn Afleck plange,plangem cu totii si cantam I don't wanna miss a thing,apoi misiunea se indeparteaza usor de asteroid,asteroidul se indeparteaza si el usor de Pamant,Bruce Willis coboara la NASA,o imbratiseaza pe Liv Tylor, Benn Affleck o cere de nevasta, Billy Bob Thornton si el pe-acolo...lumea iese din nou din sala de cinema si primeste banii pe bilete!
Zi tu ca n-ar fi perfect sa fie asa!

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Un film minunat, foarte emotionant. Trist, dar plin de pasiune, palpitant. Unul dintre filmele mele preferate. Mereu plang cand il vad. sadlove struck

| ChRoM a răspuns:

Intr-un singur cuvant... Genial, din toate punctele de vedere

| unCalutz a răspuns:

E super tare nu degeaba a luat 11 Oscaruri

| xCookiieMonster a răspuns:

Cred ca este cel mai romantic film.eu chiar am plans putin.ce pot sa spun, sunt fara cuvinte.imi pare asa de rau de jake.ce final trist crying

| cristinna23 a răspuns:

Un film frumos care pune in evidenta iubirea si sacrificiul in numele ei, ceva de nedescris, dar cu un final foarte trist.

| AlexiaClaudia a răspuns:

E singurul film la care am plans si unul din preferatele mele, la toate fazele de la film am fost inlemnita de emotie,de suspans,a fost o poveste de dragoste superba, pacat insa ca barbatul a murit dar cel mai frumos moment a fost probabil partea cand ei s au intalnit in lumea cealalta, dar si ultimele cuvinte ale barbatului.Nu mi a placut deloc modul cum au murit oamenii de pe Titanic si nici egoismul celor bogati care tineau doar de ei,mi a placut mult si m-a pus pe ganduri.Iar melodia e extraordinara,actorii interesanti, iar momentele prin care au trecut cei doi indragostiti au fost atat romantice, unele periculase si chiar credeam ca traiesc in acel film cand l am vizionat.

| Dmonik a răspuns:

Trebuia sa se inventeze optiunea de vot "sublim"/"superb" ca sa votez si eu cum trebuie pe Leopardon.
Oh, si o optiune de vot pentru cel care da funda celor care inteleg ca un film poate fi "foarte deosebit" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Film tipic pentru femei, sa le stoarca lacrimile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dat fundita gresit, dar nu-i nimic, eu am urmat sfatul lui @leopardon si am observat ca dragostea vine din adancuri, se catara pe resturile din ocean, apoi prinde de mana prima blonda intalnita, iar dragostea lor scoate din ocean un vapor rupt in doua de gheata de la whisky si se duc in port unde se despart.E relatia perfecta si fara complicatii dintre doi tineri care-si cumpara bilet DUPA ce se dau jos din vapor.Superb.
Urmatoarele filme care le voi intoarce pe dos:
- E.T. care de-al dracu' nu mai vrea sa plece acasa
-Terminator unde robotii se repara intre ei si dau viata oamenilor cu numele de Connor
-Asteroidul care e lansat de SUA in spatiu de pe pamant
-Isus din Nazareth unde profetul vine din spatiu, se suie pe cruce isi da cuiele jos si pleaca in..., de aici cred ca au aparut si religiile cu etraterestrii.
Cred ca e cel mai tare raspuns de pe TPU, dar macar asa fara fundita se poate puncta, fundita ar fi inchis sesiunea de voturi.
Felicitari @leopardon! simteam nevoia sa dezvolt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow @Leopardon, ai si telecomanda timpului cu care poti da viata inapoi? superb, mergem la un film, da sa nu stam prea mult pe acolo ca in perioada asta se dau tezele si n-am chef de adolescenta.

| AlWaYsSmYlE a răspuns:

Intai si intai trebuie sa mentionez ca am vazut filmul de 20 de ori, cap-coada si odata chiar in maghiara(limba pe care nu o inteleg).
de fiecare data insa m-a fermecat ca prima oara. Este una dintre povestile cele mai indragite de mine.
Imposibilul devine fapt zilnic si nebunia momentului este traita din plin.
In vremurile in care ele nu aveau voie sa vorbeasca intotdeauna liber despre ei...cei doi se indragostesc si isi traiesc povestea de iubire fara regrete, dar din pacate nelipsiti de comanetarii disaprobatoare. si totusi cei doi simt intensitatea si isi construiesc pas cu pas, lumea proprie. lumea lor pe un vapor grandois, care avea sa marcheze o epoca, momentele lor de visare intr-o realitate dureroasa...
Mirajul iubirii pe care as trai-o alaturi de protagonisti de ficare data ce as avea ocazia...

| Ana_1994 a răspuns:

E un film deosebit cand s au lovit de asberger s a rupt titanicul in doua in final Jake moare inecat iar Rose a supravietuit s au iubit foarte mult.