| Densis a întrebat:

Ce s-a intamplat ieri seara in "Suleyman Magnificul"?

Răspuns Câştigător
| Bizzle a răspuns:

Hey.
In episodul 41, nu? Uite aici:
In Suleyman Magnificul ep 41 Suleyman vrea s-o impace pe Hurrem, insa se razgandeste brusc. Ibrahim cand intra in palat gaseste biletul de adio de la Hatice, il ia si ii da foc. Nigar ii cere iertare lui Ibrahim. Sumbul vine s-o anunte pe Hurrem ca sultanul a poruncit ca ea si Mihrimah sa paraseasca palatul.
Gul-Aga lesina cand aude ca Hurrem va pleca.

Sultana Hurrem merge la Suleyman sa-si ceara iertare dar acesta nu e interesat. Gul-Aga o anunta pe Hurrem ca sultanul a chemat-o la el pe Mahidevran sa-si petreaca noaptea impreuna. Hurrem ii trimite sultanului prin Bali-bey inelul ei de smarald si o scrisoare de dragoste. Mahidevran isi da seama ca Suleyman a chemat-o doar ca sa ii faca in ciuda lui Hurrem, dormind separat. Cand se trezeste, ea il vede pe Suleyman uitandu-se trist in gol si incepe sa planga.

Tot in Suleyman Mganificul ep 41 sezonul 2 Mihrimah se imbolnaveste si cere sa il vada pe tatal sau. Suleyman vine la vechiul serai si sta sa-si vegheze fetita pana dimineata.
Hatice il anunta pe Ibrahim ca e insarcinata.

Sultana-mama il cheama pe Ibrahim la ea si ii cere acestuia s-o scape de Hurrem. Ibrahim il cheama pe Ferhat, seful garzilor, si ii da o punga cu galbeni pentru ca sa atace trasura lui Hurrem cand aceasta va veni noaptea la palat. Jupaneasa Daye il cheama pe Bali-bey si il anunta ca sultana-mama a aflat de un complot impotriva lui Hurrem si il trimite s-o salveze.

Hurrem e chemata noaptea la palat, iar conform planului lui Ibrahim, trasura ei e atacata si insotitorii ei ucisi. Hurrem e inconjurata de 3 asasini, dar atunci apare Bali-bey insotit de 20 de soldati. Hurrem se sperie, fuge si e urmarita de Ferhat in timp ce Bali-bey ii ucide pe asasini.

Acest episod 41 se termina cu Hurrem care alearga prin padure si se impiedica, pierzandu-si cunostinta.
Vezi ce se va intampla cu Hurrem mai departe, daca va fi prinsa de Ferhat sau salvata de Bali-Bey, urmarind Suleyman Magnificul episodul 41 si ep 42.

Numai Bine!

Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns: