| Numescovici2 a întrebat:

Ce se intampla in filmul "cabina telefonica"?

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Colin Farrell se ridica moral, cam asta-i filmul.
Povestea este cu un lunetist care il tine-n tensiune intr-o cabina telefonica, in plina zi, pe Colin Farrell tinerel, cu un apel de amenintare.
Vocea tipului( Kiefer Sutherland ) de la telefon tine filmul cam cum tine Scarlett Johansson cu vocea filmul "Her".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leocerba):

Bun film.Nu e numai un lunetist, este si un bun jucator cu pshicul aluia din cabina. Imediat, in cateva minute l-a facut pe tipul din cabina telefonica sa treaca de la starea de mandrie si siguranta la teama si disperare.

| Aannoonniimmuull a răspuns:

Agentul de publicitate Stu Sheppard (Colin Farrell) este sechestrat intr-o cabina telefonica de un necunoscut care il ameninta la telefon ca il va ipusca daca inchide. Un act de violentã petrecut în imediata apropiere a cabinei telefonice atrage atentia politistilor, care sossc la fata locului, fiind convinsi cã Stu este cel periculos, si nu interlocutorul sãu invizibil. Cãpitanul Ramey (Forest Whitaker) încearcã sã-l convingã sã iasã din cabina telefonicã. Ceea ce, însã, Ramey nu stie, este cã toti cei prezenti la fata locului – echipa sa de politisti, reporterii veniti în cãutare de senzational, sotia lui Stu, Kelly si prietena sa, Pamela – sunt în vizorul armei interlocutorului necunoscut.
Pe mãsurã ce timpul trece, Stu, întruchiparea necinstei si imoralitãtii, este nevoit sã treacã printr-o transformare moralã. Din punct de vedere emotional, necunoscutul îl dominã. Minciunile lui Stu nu-i mai sunt de nici un folos. În schimb, el trebuie sã îsi sondeze adâncimile sufletului pentru a gãsi tãria de a-l învinge pe interlocutorul sãu, fãcând jocul sã fie si mai periculos.