| marina1253 a întrebat:

Ce seriale coreene stiti? (care sa se fi terminat) doresc cat mai multe exemple + dau funda

Răspuns Câştigător
| Addah a răspuns:

You’re Beautiful - Comedie, romantic. Am râs și plâns o grămadă la el.
Wild Romance - Romantic și comedie.
The Musical 2011 - Musical, romantic.
The Greatest Love - Romantic, comedie.
Take Care of Agassi - Romantic, comedie.
Spy Myung Wol - Romantic, comedie.
Secret Garden - Romantic, comedie, fantezie, melodrama. A fost cel mai bun serial asiatic pe care l-am văzut, cel mai reușit.
Protect The Boss 2011 - Romantic, comedie.
Princess Hours - Romantic, comedie.
Personal Taste - Romantic, comedie.
Paradise Ranch - Comedie, romantic.
Mary Stayed Out All Night - Comedie, romantic.
Lovers in Paris - Romantic.
Lovers - Romantic, dramă.
Lie To Me - Romantic, comedie.
King of Baking - Romantic, familie.
I Am Sam - Romantic, comedie.
Hong Gil Dong - Comedie, romantic.
Hero - Comedie.
Heartstrings - Musical, romantic.
Flower Boy Ramyun Shop - Romantic, comedie.
Dream High (01, 02) - Școlăresc, romantic, comedie, dramă.
Coffee Prince - Romantic, comedie.
City Hunter - Acțiune, suspans, romantic. Unul dintre serialele mele coreene favorite.
Boys Over Flowers Japonez - A fost mai complexă varianta coreană.
Boys Over Flowers Coreean - Comedie, romantic, dramă. Al doilea pe lista serialelor mele coreene preferate.
Bad Guy - Dramă. Încă un serial reușit.
Autumn in My Heart - Dramă, romantic.
A Man Called God - Romantic.
49 Days - Fantezie, romantic.
Thorn Birds 2011 - Melodramă, romantic.
Pasta - Romantic
My Girl - Romantic, comedie.
King 2 Hearts 2012 - Romantic.
Full House 2004 - Romantic, comedie.
Fugitive Plan B - Acțiune, romantic, comedie.
Fermentation Family - Familie, melodramă, romantic.
Cinderella’s Sister - Romantic, melodramă
Beethoven Virus - Romantic, dramă, comedie.
The Thousandth Man - Romantic, melodrama, fantezie.
The Vineyard Man - Romantic, comedie.
I do, I do - Romantic, comedie.
Style - Romantic.
I need romance - Romantic, comedie.
Coffe House - Romantic, comedie.
Protect the Boss - Romantic, comedie.
Powerful Opponents - Romantic.
Dream - Romantic, sport.
I'm Sorry, I Love You - Romantic, dramă.
Playful Kiss - Comedie.
My princess - Romantic, comedie.
Take care of the young lady - Romantic, comedie.
Delightful Girl Choon Hyang - Comedie, romantic.
Doua surori pentru un print - Fantezie, comedie, romantic.
Wild Romance - Romantic, comedie.
My Lovely Sam-Soon - Comedie, romantic.
Worlds Within - Romantic.
Stele cazatoare - Romantic, dramă. Comedie.
Miss Ripley - Melodramă, romantic.
Brilliant Legacy - Romantic, familie.
A love to kill - Dramă.
Rich Man Poor Woman - Romantic, comedie.
Reply 1997 - Comedie, romantic.
Birdie Buddy - Romantic, sport.
Can't lose - Romantic, comedie.
Casa plina 2 - Romantic, comedie.
Familia regala - Romantic, cică.
Gourmet - Romantic.
K POP Extreme Survival - Muzical, romantic.
My Girlfriend is a Gumiho - Romantic, comedie, fantezie
A taste of honey - Romantic.
Forbidden love - Romantic.
Vântul bătea în acea iarnă - Melodramă, romantic.
Regina Inhyeon - Romantic.
I need romance 2 - Romantic, comedie.
Will It Snow For Christmas? - Romantic, melodramă.
Love Story in Harvard - Romantic.

Astea sunt cele pe care le-am văzut eu. happy

6 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Sunt singura care se plictiseşte din prima secundă de la serialele coreene?
Nu ştiu ce-ţi plac ţie gălbejiţii ăia. Femeile asiatice nu prea au ţâţe, am observat demult.

| Anonym0uss a răspuns (pentru Crucified):

Sa stii ca nu au tate laughing dar unele seriale sunt misto, cele antice doar.

| Anonym0uss a răspuns (pentru Crucified):

Aa...si koreeni nu's galbejiti big grin chinezii sunt

| drogh a răspuns:

Nu pot sa iti dau exemple pentru ca nu ma uit la asa ceva. Si ce vezi la coreenii aia? Strambilaughing

| Kimmy22 a răspuns:

Hey happy
Iti dau cateva exemple: Acordurile iubirii, Autumn in my heart, Baiat rau, Baieti de bani gata, Cafeneaua, Cain si Abel, Chip de copil, City Hunter, Craiasa Zapezii, Crime Squad, Curtezana, Dragoste agresiva, Eu sunt profu, Gradina secreta, Gumiho, iubita mea vulpita!, Iubitul printesei, King 2 Hearts, La un pas de stele, Legenda cavalerului ratacitor si a frumoasei Raza-de-Luna, Legendele palatului - Concubina regelui, Legendele palatului - Gyebaek, Lovers In Paris, Miss Ripley, My Girl, Oh! My Lady, Paradise Ranch, Parfum de femeie, Pasarea Spin, Playful Kiss, Ploaie de iubire, Preferinte Personale, Printesa Mea ( My Princess ), Printesa Procuror, Promisiunea, Protejeaza-l pe Sef, Rooftop Prince, Soarele si Luna, Te iubesc la infinit, Tentatia Ingerului, Tree With Deep Roots. Acum iti dau si cele mai noi seriale: Just you, Her Legend, Mackerel Run, Running, Master`s Sun (e in curs de traducere...dar e super), Good Doctor, Syndrome, Love around, Love now si cam atat stiu eu. Daca vrei sa le vizionezi, imi spui ca sa iti caut un sitewinking. Sa ai o zi frumoasa!

| Anonym0uss a răspuns:

Mie mi-au placut mult(desii nu sunt un adept al serialelor coreene): Printul Jumong, Taramul dintre vanturi, Imparatul marii si Cuceritorul.