| HowdidIgethere a întrebat:

Credeti ca Anthony Hopkins l-a redat bine pe Sf Ap Pavel, in Peter and Paul?

Răspuns Câştigător
| 2Low a răspuns:

Bineinteles si a avut o pleiada de actori remarcabili care l-au acompaniat.

7 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Filme & seriale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Se potriveste mai bine la religie intrebarea, si intr-adevar nu este de competenta ateilor.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da? Si de ce nu i-ai raspuns tu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Intrebarea poate sa para simpla la prima vedere dar nu este.
Ma documentez inainte sa deschid gura.
SF ap Pavel a fost un personaj greu de descifrat si eu nu am o parere tocmai buna despre el.
Deocamdata.

| Ben00 a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

Nu-i voie despre Sf Ap Pavel pe religie? Chiar numai anticrestinismul si critica ortodoxiei au loc pe rubrica asta?

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru Ben00):

Mai citeste inca o data intrebarea...vezi care este subiectul.

| Ben00 a răspuns:

Greu de spus, pentru ca il cunoastem pe Sf Apostol din cateva scrieri. Insa filmul este unul bine realizat; autorii s-au straduit sa il redea dupa aceste scrieri. Un film valoros pentru ca filmele despre personajele biblice sunt foarte rare azi, cand criteriul comercial ni-l aduce in fata pe Seagal sau Van Damme in zeci de ipostaze.