| Miyukii a întrebat:

Cum credeti ca se va termina Naruto Shippuden si cand? Va aparea oare Naruto Akippuden?

Răspuns Câştigător
| annahandball a răspuns:

Naruto Shippuden nu se va termina prea curand pentru ca este foarte in urma fata de Naruto Manga care inca se mai deseneaza! Eu sper ca la final Naruto sa reusasca sa il trezeasca pe Sasuke din starea lui de nebunie si sa ii omare pe Madara si Kabuto. Sa devina hokage si sa fie alaturi de prieteni lui!
Naruto Akippuden este un zvon momentan! Numai daca se va schimba manga va aparea acest anime! Trebuie sa asteptam putin pentru a vedea daca zvonul e adevarat!

16 răspunsuri:
| dolcEE a răspuns:

Probabil se va termina cand Naruto va ajunge Hokage :X

| МŶĶÁŶ a răspuns:

Cred ca se termina la ep 220
si incepe akipuden pe 21 iulie... posibil...

| yonutz_1730 a răspuns:

Nu's prea sigur dar cred ca naruto nu va ajunge hokagewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru yonutz_1730):

Nu va fi hokage te asigurwinking Va fi Kage peste toate satele laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare! va aparea un nou naruto? a da naruto moare in film! nu?

| b0ssu a răspuns:

Dupa mine se va termina cand Sasuke se intoarce in satul frunzei.Dar mai e mult pentru ca mai au de terminat razboiul cu ninja edo tensei.Sau poate Naruto sau Sasuke vor muri...

| Littleman11 a răspuns:

Naruto n-o sa fie hokage.In schimb sasuke cred ca dupa ce va vorbii cu cei 4 Hokage si aude povestea primului hokage va decide sa-i ajute pe shinobi care se lupta vs Obito, Madara si Juubi(10 cozi)si sasuke ii va ajuta din cate stiu sasuke isi va sacrifica ochii si va folosi o tehnica interzisa care se poate folosi combinand Izanami si Izanagi care te "baga" intr-o alta dimensiune, iar pe obito si 10 cozi ii vor invinge usor naruto se va lupta cu obito in dimensiunea aceia cu care te baga kamui'u, iar restul se vor ocupa de 10 cozi parerea mea cam atat e dar la sfarsit se vor lupta naruto si sasuke pentru a vedea cine este mai puternic.S-ar putea ca Naruto sa-l invinga pe Sasuke sau sa fie remiza, adica mna nu ar muri niciunu' dar ar fi raniti grav.Dar ar putea invinge si Sasuke ce-i drept ca a devenit si el puternic si Madara a spus ca Susano'o la putere maxima in forma finala se poate juca cu Kyuubi, deci mna nu stiu ce sa cred.Sunt prea multe variante. Akippuden nu cred ca va mai aparea deoarece au dat prea multe episoade din Naruto... sunt vreo 622 de ep in total pana acum si nu s-a terminat eu as vrea sa mai deie si akippuden acum ramane dupa cum vrea Kishimoto. Sper ca te-am ajutat.

| cricrisscrissy a răspuns:

Pai u cred ca la final si ma refer la final final...naruto il va re aduce cu picioarele pe pamant pe sasuke el probabil va fi iubit cu sakura (sigur) iar naruto cu inata(sigur)...si naruto o sa fie hokage.

| AlexForEver a răspuns:

Buna! Eu cred ca Naruto si prietenii sai vor lupta pana la moarte cu Obito si Madara.Pe campul de lupta va veni Sasuke si ii va ajuta, iar apoi se va intoarce in sat.Naruto va ajunge cel mai puternic ninja.Sakura il va place incontinoare pe Sasuke, dar el nu ii va acorda atenti si il va placea apoi pe Naruto.Si da cred ca va aparea akippuden.Ma bucur ca te-am ajutat, O zi buna.

| Mymy_9543 a răspuns:

Pai cum sa se termine? Nu stiu ce sa zic, povestea e mult prea complicata adica ori Sasuke se trezeste la realitate si lasa aceata ura de o parte ori moare. Naruto sa ajunga hokage, Sakura sa treaca mai departe si sa-l uite pe sasuke si sa-i arate ca s-a schimbat sau nu...mai bine...sunt curioasa cum ar fi o lupta dintre Sasuke si Sakura. Sau daca nu se ajunge aici Sasuke si Sakura sa ramana fericiti pana la adanci batraneti blah, blah, blah. Cuplurile bine stiute ShikaTema, SaiIno, NaruHina.Sa scape de idiotul ala de Kabuto ca nu l-am suferit niciodata. Oricum nu stiu ce sa zic despre Sasuke adica, ar fi un sfarsit nu stiu cum, adica sa moara impacat cu gandul ca Naruto si Sakura l-au iertat. Si naruto akippuden este doar o stire, nimic sigur. Da este adevarat ca s-au gasit ceva poze pe net dar, si daca ar fi adevarata stirea v-a fii o continuare scurta. Ufff, n-am fost foarte sentimentala, adica eu eram pentru cuplul SasuSaku dar ma enerveaza la cumle comportamentul lui Sasuke

| NapoSIMPLU a răspuns:

Naruto Akippuden este doar un zvon... daca in Shippuden toti shinobii se bat cu Madara si Obito si razboiul va fi castigat de partea buna... un serial "akippuden" nu ar mai avea rost pentru ca toti cei rai vor fi morti si in lumea shinobii va fi pace

| Xender21 a răspuns:

Sasuke nu se va intoarce, el este blestemat de orochimaru, chiar daca orochimaru e mort sau e kabutomaru nu conteaza, doar o minune il poate trezi pe sasuke, cred ca itachi se va intoarce si il va lumina sau nu ma uit in continuoare shippuden sa vad

| Xender21 a răspuns:

Sasuke nu se va intoarce, el este blestemat de orochimaru, chiar daca orochimaru e mort sau e kabutomaru nu conteaza, doar o minune il poate trezi pe sasuke, cred ca itachi se va intoarce si il va lumina sau nu ma uit in continuare la shippuden sa vad

| RoxanneH a răspuns:

Eu Cred ca se va termina ceva gen :
"- Va fi o mare batalie intre Madara si Sasuke unde langa Madara se va alatura Kabuto si Sasuke va fi contra a 2, unde in timp ce se bat cei 3 apare si Naruto unde va lupta ca sa il ajute pe Sasuke (tinand cont de promisiunea facuta intre cei 2 cum ca trebuie sa se lupte aman2 )...la final cei 2 reusesc sa ii omoare pe Madara si Kabuto, iar Sasuke isi cere iertare de la Naruto povestindui tot ce s-a intamplat cu Sasuke si clanul UCIHA, Naruto intr-un final isi va indeplini visul si ajunge Hokaghe, iar Sasuke va vrea sa isi formeze din nou Clanul Uciha unde cred ca va fi cv genu (si tare mult as vrea sa se intample asta) Sasuke va fi cu Sakura ei vor avea 2 copii si asa se va renaste din nou clanul Uciha!"

-ceea ce am scris eu mai in sus ar fi ideea mea big grin ...beh cine stie ce va fi...dar tare cred ca Naruto ca sa isi indeplineasca visul de a ajunge Hokaghe cred va fi ajutat de catre Sasuke! voi ce ziceti?

| Lng_Eli_1996 a răspuns:

Stiu din ''surse'' sigure dar nu stiu la ce episod Naruto o sa aiba lupta suprema si o sa moara, nu stiu daca o sa fie in shippuden sau in akippuden, dar asta dupa ce naruto o sa devina kage happy nu hokage, o sa fie cel mai puternic, si chiar mi'as dori sa fie cu Hinatabatting eyelashes

| lory_6746 a răspuns:

Pai u cred ca va fi un sfarsit un pic dramatic.am ajuns la aceasta concluzie pentru.ca naruto este un anime de comedie(naruto este cel mai comic in prima parte {naruto}si un anime dramatic(jiraya moare, asuma moare si el etc).si mai am ceva sa va intreb pe cei care au spus ca finalul pe care lau scris la auzit, intrebarea este:UNDE ATI AUZIT? OARE LA CRETIN CARE VA FRAIERIT?