| euTímea a întrebat:

Curiozitatea ma aduce iar p acest site.In "The VampireDiaries" cine cu cine ramane? E adevarat c Elena ramane cu Damon si Stefan cu Katherine? Daca mai stiti niste chestii interesante va rog sa ma puneti la curent si pe mine.

Răspuns Câştigător
| Ixchel a răspuns:

"În liniștitul orășel Fell’s Church lucrurile se precipită. Damon este mai nerăbdător și mai hotărât ca oricând s-o facă pe Elena partenera lui, Regina Întunericului. Elena, tot mai vulnerabilă, se confruntă cu uneltirile lui Caroline și ale lui Tyler, în vreme ce Stefan înțelege că trebuie să-și calce jurămintele și să-și înfrunte pe viață și pe moarte fratele. Dar povestea ia o întorsătură neașteptată…" (volumul 2 din seria Jurnalele Vampirilor de L. J. Smith – LUPTA).

"Elena a devenit vampir.Acum ii aparține lui Damon și lumii lui întunecate. Dar când în cele din urma își amintește ca adevărata ei iubire este Stefan, un dușman nou și puternic apare în Fell’s Church…iar cei trei vor trebui sa-și unească fortele într-o bătălie mortala." ( volumul3 din seria Jurnalele Vampirilor de L. J. Smith – FURIA).

O nouă amenințare s-a ivit în Fell’s Church - un alt spirit dezlănțuit. Bonnie, Meredith și Matt, împreună cu Stefan și Damon, își unesc forțele pentru a înfrânge, cu ajutorul Elenei, acest inamic nevăzut.( volumul 4 din seria Jurnalele Vampirilor de L. J. Smith -Reuniunea)

Din cate stiu Elena va "muri" in sezonul 3, ca mai apoi sa reinvie ca vampir.Aceasta o sa aiba anumite puteri.Sangele ei devine irezistibil pentru orice vampir.Noua forta care ataca orasul ii vrea sangele Elenei si pe ea moarta. Damon va deveni din vanator, vanat.
Sper ca te-am ajutat cu ceva happy

3 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Inca nu stim, dar Elena ramane cu Stefan sigur, mai bine ne uitam happy si o sa vedem ce o sa se intample

| veronica a răspuns:

Cum se termina nu stie nimeni pentru ca inca se filmeaza serialul.

| Ixchel a răspuns:

Intr'un final Elena i se va alatura lui Damon, acesta fiind cel care o va trasforma in vampir.
Cel mai afectat de intoarcea lui Katherine este spre uimirea tuturor, Stefan.Acesta o va parasi pe Elena pentru Katherine *aceasta parca ii face o vraja sau ceva de genu*.

"În liniștitul orășel Fell’s Church lucrurile se precipită. Damon este mai nerăbdător și mai hotărât ca oricând s-o facă pe Elena partenera lui, Regina Întunericului. Elena, tot mai vulnerabilă, se confruntă cu uneltirile lui Caroline și ale lui Tyler, în vreme ce Stefan înțelege că trebuie să-și calce jurămintele și să-și înfrunte pe viață și pe moarte fratele. Dar povestea ia o întorsătură neașteptată…"( volumul 2 din seria Jurnalele Vampirilor de L. J. Smith – LUPTA).

"Elena a devenit vampir.Acum ii aparține lui Damon și lumii lui întunecate. Dar când în cele din urma își amintește ca adevărata ei iubire este Stefan, un dușman nou și puternic apare în Fell’s Church…iar cei trei vor trebui sa-și unească fortele într-o bătălie mortala." ( volumul 3 din seria Jurnalele Vampirilor de L. J. Smith – FURIA).

Cauta pe internet, cu siguranta vei gasi happy