| Eduard304 a întrebat:

De ce imi merge greu pc-ul cand ma uit la ceva pe youtube ca de ex: ma uit la un film full screen si mi se blocheaza in continui si nu numai asta mi se aude interupt, am incercat multe browser dar nu merg nici una, am folosit (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet explorer 8 ).Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Cam putin. Macar 2 GB sa ai. Poate este din cauza asta. Si daca mai este si un browser mai "neperformant"... Acum in mare parte pe YouTube si nu numai sunt videoclipuri numai in HD. 720p si/sau 1080p si astea ocupa (ia) multa latime de banda la internet. Incearca urmatorul lucru. Inchide tot ce tine de internet, adica Messenger, uTor.rent si ce mai ai tu pe care nu le folosesti foarte des. Pentru ca astea ce au legatura cu internet-ul ocupa si latime de banda. Si pentru browser nu mai ramane mult (YouTube si Flash player).

11 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Instaleaza ultima versiune de Adobe Flash Player si daca nici asta nu imbunatateste performata, ar putea fi de vina placa video.

| Eduard304 explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Deci am instalat cea mai noua versiune dar tot nu merge.Nu poate fi din cauza placi pentru ca placa este foarte buna chiar daca este mica la RAM, placa este NIVIDIA GeForge 6200

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru Eduard304):

Cati ram ai la calculator? Click dreapta pe "Computer" si dai click pe "Properties" si scrie acolo la "Instaled memory (RAM)".

| Eduard304 explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Am 1.00 GB RAM

| Eduard304 explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Mia mers mersi.

| Eduard304 explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Mersi pentru ajutor.

| Polter a răspuns (pentru Eduard304):

Hei, cum ai rezolvat problema?

| TechnologyWebBrowsing a răspuns (pentru Eduard304):

Cam putin. Macar 2 GB sa ai. Poate este din cauza asta. Si daca mai este si un browser mai "neperformant"... Acum in mare parte pe YouTube si nu numai sunt videoclipuri numai in HD. 720p si/sau 1080p si astea ocupa (ia) multa latime de banda la internet. Incearca urmatorul lucru. Inchide tot ce tine de internet, adica Messenger, uTor.rent si ce mai ai tu pe care nu le folosesti foarte des. Pentru ca astea ce au legatura cu internet-ul ocupa si latime de banda. Si pentru browser nu mai ramane mult (YouTube si Flash player).

| Sihastrul a răspuns:

Instaleaza:
flashplayer 11
flashplayer 11 plugin
Dragon browser: http://www.comodo.com/home/browsers-toolbars/browser.php

| Eduard304 explică (pentru Sihastrul):

Tot nu merge am instalat si flashplayer 11 si Dragon browser dar tot mi se blocheaza

| FlorinSalamNr1 a răspuns:

Imi poti spune si mie cum ai rezolvat de nu iti mai merge greu?

| Eduard304 explică:

Deci calculatorul este un pic vechi dar inca este bun si niciodata nu mia facat fuguri pana acum deci dau cateva detalii despre calculator:AMD Sempron(tm) Processor 3000+, 1.80 GHz, 1GB RAM, Windows xp professional version 2002 service pack 3