| Lotte7 a întrebat:

De ce vad filmele online cu incetinitorul? Ce ar trebui sa instalez pentru a rezolva aceasta problema?

3 răspunsuri:
| Mandark a răspuns:

Pai depinde ce net ai tu. dar daca ai netul bun se poate sa fie din cauza flash playerului. Instaleaza cea mai noua versiune a Flash Player si daca asta era problema o sa ti mearga bine happy funda?

| traveler a răspuns:

In primul rand elimina progr ce merg paralele in timp ce tu incerci a te uita la film.Adica mesengerul, si alte pagini deschise si lasate in bara. Apoi porneste filmul si da play 1 minut apoi pauza si lasa-l sa se incarce in compul tau, asa este sistemul tu sigur ai banda mica de net si transmisia nu reuseste sa tina pasul cu play deci de aceasta da pause si ocupate de alceva pret de 15-20 minute, poti urmari cit din film s-a incarcat prin bara ce se umple pe cursorul ce se deplaseaza in timpul filmului in partea de jos a ecranului.Mai poti mari aceasta banda de net prin setarea compului tau nu conteaza de este comp sau laptop etc prin o setare, intra aici http://www.utilitarul.ro/2011/03/cum-sa-faci-sa-creasca-viteza-la.html si fa ce zice, va merge ok daca respecti cele spuse de mine si setarile la xp.Succes

| bobbylee a răspuns:

Ori nu ai ce codec-uri iti trebuie (in general pentru filmele online iti trebuie DivX), ori ai placa video sau RAM-ul slabute.