| xxAlinro a întrebat:

De curand am vazut un film la tv dar am reusit sa vad doar sfarsitul... Ce am inteles eu este ca un tip a fost blestemat de o vrajitoare sa fie urat pana cand o fata ii va spune "te iubesc!".
Daca ati putea sa-mi spuneti numele filmului si sa-mi sugerati filme asemanatoare* ar fi super! Cel mai inspirat raspuns: Funda :X.

Răspuns Câştigător
| Nataliaa25 a răspuns:

Beastly happy Cu Vanessa Hudgens

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că te referi la "Beauty and the Beast" (1987), care a fost pe Paramount.
http://www.imdb.com/title/tt0092626/

Altele: La belle et la bête (2014), Cinderella (2015), Sleeping Beauty (2014), Snow White and the Huntsman (2012), Into the Woods (2014), Maleficent (2014),, Stardust (2007), The Brothers Grimm (2005), Cinderella Pact (2010), Elle: A Modern Cinderella Tale (2010), Pantoful fermecat (If the shoe fits), 1990, Princess (2008), Ondine (2009), Enchanted (2007), Kate & Leopold (2001), Once Upon a Mattress (2005), File de poveste (The Princess Bride) 1987, Hum Kaun Hai? (2004). Vezi și Reţeta dragostei (Waitress) 2007

| xxAlinro explică (pentru floresdemayo):

Imi pare rau, dar mi-as fi dat seama daca filmul ar fi fost, asa cum zici tu, "frumoasa si bestia". Daca te ajuta sa-ti dai seama, era vorba de un tip frumos, bogat, atletic si toate cele care era si foarte arogant si increzut... El este blestemat pe motiv, cred eu, ca ar fi zis ca vrajitoarea era urata... si daca in cel mult un an o fata nu ii spune ca-l iubeste ramane urat pentru totdeauna.
Multumesc mult, dar nu pot sa-ti declar raspunsul castigator.

| Anna121 a răspuns:

Beastly (2011), cred ca asta este.

| Nataliaa25 a răspuns:

Asemanatoare, nu stiu. Dar daca te ajuta cu ceva, sau poate daca o sa iti placa filmele acestea : Beautiful Creatures, The duff, Red Riding Hood, I am number four. Oarecum se aseamana intr-un fel laughing Sper ca te-am ajutat happy

| Nataliaa25 a răspuns:

Multumesc frumos pentru fundita happy