| Relaxatu a întrebat:

Deci era un film...acum cativa ani,nu stiu exact cand,pe Tvr 2, se petrecea in Evul Mediu,si era vorba despre niste vrajitori,costume de forta,,,navete de teleportare, si niste adolescenti care sau bagat in aceea poveste pentru ca sa scapa lumea de acei vrajitori! Cine ma poate ajuta?

1 răspuns:
| LuigiCotocea a răspuns:

Se pare că descrierea filmului pe care o furnizezi ar putea fi cea a filmului "The Sorcerer's Apprentice" (Ucenicul vrăjitorului) din 2010, regizat de Jon Turteltaub și avându-l în rolul principal pe Nicolas Cage. Filmul se inspiră din povestea populară a vrăjitorului și ucenicului său și se desfășoară într-un cadru modern, dar include elemente magice și costume specifice. Adolescentul din poveste este recrutat de un vrăjitor pentru a-l ajuta să înfrunte o forță malefică. Dacă acesta este filmul căutat, îl vei găsi cu ușurință pentru a-l viziona din nou.

Alte posibilitati:
1. Vrăjitorul din Oz (1985)

2. Secretul lui Nemesis (2003)

3. Legenda vrăjitoarei Azura (2004): film românesc cu vrăjitoare, dar nu are adolescenți sau navete magice.
4. Alchimistul (1988): film românesc cu elemente fantastice, dar nu are vrăjitori sau adolescenți.