| BiancaDuta a întrebat:

Deci eu n-am inteles un lucru din ultimul episod din Naruto(298):Itachi si Nagato ii spune-au lui Naruto cum sa se fereasca de atacuri pentru ca stiai ca Kabuto ii manipuleaza sau ce?

6 răspunsuri:
| irbis a răspuns:

Da, si presupun ca nu ai observat, dar nu e prima oara cand se intample ceva de genul asta.

| BiancaDuta explică (pentru irbis):

Nu am observat.cand s-a mai intamplat? poti sa-mi spui episodul?

| irbis a răspuns (pentru BiancaDuta):

Cu Azuma de exemplu si cu inca vreo cativa. Shinobi readusi la viata, desi unii sunt rai, nu toti sunt. Au fost readusi la viata doar pentru ca sunt puternici, nu pentru ca vor sa lupte, iar jutsu-ul ii controleaza, ignorand voina lor proprie. Nu-i impiedica insa sa vorbeasca, iar unii vor sa fie infranti pentru ca nu vor sa fie folositi in razboi impotriva celor pe care i-au stiut in viata (paremi-se ca mai sunt si alte motive uneori).
Din pacate nu mai stiu episoadele in care se intampla chestii de-astea, dar se intampla de cateva ori de-a lungul razboiului.

| Cristian2003 a răspuns (pentru irbis):

Sa stii ca ai scris Asuma cu z

| Skynettt a răspuns:

Da asta ii zice pentru ca el stia ca il maipuleazawinking ai inteles bine

| Arikirinmotoka a răspuns:

Da itachi stia ca il manipuleaza kabuto. stia de la inceput ca o sa se intample asta