| alina_2722 a întrebat:

Doresc sa vizionez si eu un film, dar din pacate nu mai stiu cum se numeste...Este vorba despre o sotie maltratata de sot, dar ea sta langa el in continuare, in speranta ca se va schimba. Cea mai buna prietena a ei o sfatuieste sa divorteze, dar ea nu o face.Violenta barbatului vine din gelozia excesiva.In ziua in care cei doi implinesc un anume numar de ani, sarbatoresc aceasta zi la un restaurant, iar cand pleaca, chelnerul ii ureaza ei La multi ani:din cauza aceasta ea isi ia din nou bataie acasa. Dupa aceasta scena, se arata ca ea a murit, iar cea mai buna prietena a ei il acuza pe sot ca a omorat-o in timpul excursiei la o pestera, dar de fapt ea si-a inscenat moartea cu ocazia acelei excursii.In momentul unei furii, barbatul darama un tablou si gaseste in spatele lui niste acte cu o noua identitate, cerere de schimbare a identitatii etc. si astfel isi da seama ca de fapt sotia lui nu este moarta si incearca sa dea de ea.Cam atat am vazut.Cine stie filmul, imi poate spune si mie numele lui? Va rog mult! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| bloodfont a răspuns:

Sleeping with the Enemy (1991) s-ar putea sa fie. http://www.imdb.com/title/tt0102945/ aici ai detalii despre film. Actiunea din film e asemanatoare cu ce ai descris tu.

1 răspuns:
| alina_2722 explică:

Din pacate, nu este Sleeping with the enemy.