| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca,Aida este castigatoarea concursului Masterchef Romania?
E adevarat ce se spune in presa? Ce parere aveti?
Mie mi se pare nesimtire sa dezvalui stiri despre castigator cu toate ca, concursul nu s-a incheiat.

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Presa inventeaza, eu nu cred ca e adevarat si chiar daca ar sti, nu au voie sa dezvaluie castigatorul dinainte de a se termina concursul la tv

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum, concursul în sine, la fel ca şi cel de pe Antena 1, este o porcărie. N-are importanţă cine va fi câştigătorul, oricum asta hotărăsc producătorii emisiunii, nu concurenţii prin " talentul " lor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba da, si prin talent.Se spune ca finala nu s-a filmat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Chiar nu-mi pasă dacă s-a filmat sau nu, pentru că nu urmăresc emisiunea. Nici măcar în ţările mai mari şi importante decât România, câştigătorii concursurilor de genul ăsta nu sunt aleşi pentru talent, ci pentru alte motive... doar n-o să fie România excepţia care să confirme regula, nu? laughing Totul este aranjat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intr-un procent de 70% ai dreptate!
Deoarece, in acesta editie o doamna ''frumoasa'' a trecut de preselectii cu o mamaliga si niste carnestraight face. frumos.

| Behindyou a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt facute pentru divertisment. Nu poti doar sa savurezi DIVEERTISMENTUL si sa taci? Sau, daca nu, sa-i lasi pe altii sa savureze divertismentul, si sa taci oricum?

Decat sa se uite populatia la telenevole indiente/turcesti/spaniole/ce-or mai fi, sau cacaturile alea care ii fac pe copii sa gandeasca cum NU trebuie( adica sa fuga de acasa cu artisti, sa se fta la 14 ani, sa chiuleasca de la ore and so on, si da, ma refer la pariu cu viata) mai bine se uita la un show ca asta.

| anonim_4396 explică (pentru Behindyou):

Ai terminat? Dacă da, şterge-ţi spumele de la gură şi calmează-te. Persoana care a pus întrebarea a zis să ne dăm cu părerea, iar eu asta am făcut. Nu înţeleg de unde atâta nervozitate. Ce te face pe tine să crezi că o emisiune precum Masterchef nu îndobitoceşte oamenii din ţara asta la fel cum fac serialele idioate(precum Pariu cu Viaţa) sau telenovelele turceşti? Sau să te întreb, ce te face să crezi că populaţia, publicul larg, audienţa, mai poate fi cretinizată şi mai mult decât este acum? În urmă cu vreo 10-15 ani posturile TV din România difuzau programe complet diferite decât cele de astăzi, pe care dacă voiai le priveai, dacă nu alegeai altul. Acum toate sunt la fel de plictisitoare şi de oribile. Care e divertismentul prezent la Masterchef?! Să-i vezi cum fac mâncăruri? Sau să-i vezi cât sunt de penibili când tremură în faţa a trei gunoaie prea-slăvite, numite chefi, care de fapt nu sunt altceva decât nişte bucătari? Prefer să savurez divertismentul inexistent din emisiunile lui Bendeac, decât să savurez aşa-zisul " divertisment " produs de cei de la Pro. Să-l savureze alţii, n-am nimic împotrivă, dar să nu ajungă chiar la stadiul ăla deprimant de turmă cretină, care " pune suflet " la astfel de rahaturi. Măcar " sufletul " să nu-l pună, că botul l-au pus cu mult timp în urmă, din păcate. Aşa că nu te mai revolta pentru că nu-mi place mie Masterchef, mai bine revoltă-te fiindcă emisiunile din ziua de astăzi conţin multă mizerie şi asta ar trebui schimbat cât mai curând, căci vedem în fiecare vară că tinerii nu mai sunt în stare să ia examenul de bacalaureat, că de, au fost prea ocupaţi să urmărească rahaturile lui Capatos şi Măruţă, iar atunci când erau liberi, puneau în practică o reţetă învăţată de la Masterchef.

| Behindyou a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te invat putina engleza. Chef inseamna bucatar sef. Credeam ca e evident. Dar se pare ca nu e.

Si eu nu ma revolt deloc in fata faptului ca tie nu-ti place marterchef. Nici nu imi pasa, eu oricum am renuntat de mult la televiziune, si tot ce mai urmaresc sunt cateva filme, p-ici pe colo, cateodata mai pica si d-alea bune. Dar rar.

Daca nu-ti place televiziunea, de ce te mai uiti? Poate pentru ca esti prea "indobitocit" sau mai pe romaneste, prea prost si dependent ca s-o lasi si sa iei o carte?

Ii tot critici pe altii, dar esti la fel ca ei. Oricum, faci parte din turma, nu esti cu nimic mai sus. Esti doar o oaie care se crede tare, nu o oaie care chiar e tare.

| anonim_4396 explică (pentru Behindyou):

Mersi că mă-nveţi engleza, adică, dintre toţi învăţătorii şi profesorii idioţi pe care i-am avut, chiar nu am avut unul la fel ca tine care să mă " educe " atât de bine.

Normal că tu te uiţi doar la filme " d-alea bune ", ce naiba, că doar eşti un om remarcabil al acestei societăţi.

Sigur mă, să iau o carte... Cu siguranţă tu, urmăreşti doar filme bune, citeşti doar cărţi bune, te distrezi cu prietenii şi citeşti ultimele noutăţi de pe internet. Televiziunea pentru tine reprezintă doar filmele bune pe care le urmăreşti foarte rar. Sau e vechiul sistem, cu " pune, bă, mâna pe carte ", ăla bizar şi imbecil pe care-l repetă tot felul de cretini care n-au citit nici măcar " Amintirile " lui Creangă, dar vor să pară culţi în faţa celorlalţi? Căci ce fac eu cu timpul meu liber, nu ar trebui să prezinte niciun interes pentru tine. Poate că din 365 de zile ale anului, după 364 de seri de lecturat, aş vrea şi eu o seară să mă uit la ceva bun la TV. Şi peste ce aş da?! Masterchef, Bendeac, Măruţă, Capatos, Banciu şi eu mai ştiu ce rahaturi... Poate aş vrea şi eu să privesc ceva bun la posturile româneşti, nu doar mizerie, înjurături, certuri şi divorţuri prost regizate. Poate că aş vrea să mai văd emisiuni unde oameni importanţi ai societăţii să fie invitaţi sau chiar să modereze(cum în trecut, erau Iosif Sava şi George Pruteanu). Sau îmi sugerezi să-mi vând televizorul şi să-mi cumpăr multe cărţi şi DVD-uri cu filme bune de banii ăia?

Critic?! De ce naiba dacă pupi în fund pe cineva, toţi consideră că-ţi dai cu părerea, dar dacă spui adevărul şi observi realitatea, imediat eşti: critic, rău, prost, răzvrătit, antisocial, sociopat sau alte ciudăţenii de genul ăsta? Nu critic pe nimeni, pur şi simplu îmi dau şi eu cu părerea. Dacă nu-ţi convine, nu ţine seamă de ea, că nu te oblig să fii de acord cu mine sau să-mi citeşti răspunsurile. Există opţiunea " Ignore " tocmai pentru astfel de cazuri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Wow frate... cum poti 'vorbi' asa mult? straight face

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Simplu şi la obiect. Mersi că remarci cât scriu.

| valentino52 a răspuns:

Off mai bine nu imi spuneai laughing. Din pacate banuiesc ca e adevarat pentru ca si anul trecut stiam cu o luna inainte sa se termine emisiunea ca Petru va castiga. Pur si simplu ei teoretic nu au voie sa spuna cine e castigatorul dar se duce zvonul, prin familie, cunostintele participantilor etc. Nu cred ca ar raspandi cineva zvonul asta doar asa ca spera ei, cel mai probabil au auzit chestia asta de la un cunoscut de-al ei.