| safser2 a întrebat:

Era acum ceva timp un desen, cred ca pe minimax, care suna asa, daca mai cunoaste cineva numele desenului ar insemna mult.:
Era un baiat, care isi pierduse bunicul, s-a mutat intr-o casa si a avut o carte, aceasta carte era una speciala unde toate creaturile prinse de el o sa fie stocate, de fiecare data cand cartea bipaie, se duce in biblioteca si cu ajutorul cartii descopera o lume speciala, am impresia ca mai erau 2 personaje in aceea lume care il ajutau sa captureze creaturile.

Stiu ca descopera o carte, o foloseste pentru a intra intr-o alta lume, (in biblioteca) folosind cartea spunand ochelari, manusi carte si inca ceva, stiu ca in cartea aia era inchisoarea creaturilor unde erau inchise toate creaturile si stiu ca creaturile erau date drumul de la un asa zis om, care spunea ceva de genul timp si spatiu cand le dadea drumul, acesta in fiecare episod arunca o capcana de timp si spatiu.

sa evite capcanele aruncate de spatiu si timp.
acesta stiu ca are bunicul inchis intr-o inchisoare temporala, in urma unei batalii cu omul care deschidea creaturile.

Nu este tutenstein sau martin mystery nici tunik, mai multe nu prea mai cunosc din pacate.

2 răspunsuri:
| AvatarPanda a răspuns:

Poate Cronicile lui Matt Hatter?
https://www.youtube.com/watch?v=GGWo_j60hV0