| E6 a întrebat:

Era candva acum cativa ani un serial animat numai stiu exact pe ce canal(cartoonetwork, foxkids sau minimax). Era o familie care barbatul avea un fel de radio intr-o camera secreta si cand avea vreo problema, comunica cu un stra stra stra stra nepot de-al lui.Acela avea o technologie f avansata si ii putea transmite dispozitve.Imi amintesc un episod unde era acea familie s-a mutat intr-o casa care se rotea dupa soare.Deci cum se cheama serialul? Multumumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe MiniMax, Familia Traznita daca am eu dreptate si imi aduc bine aminte.

10 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Te exprimi ca un ca.cat, muri-ti-ar familia de prost ce esti.

| Deyutzica a răspuns:

Familia Traznita, daca imi aduc eu bine aminte.
Sper ca te-am ajutatstar
(te rog, imi dai raspuns castigator)

| Anduuu a răspuns:

Se numea o familie trasnita! parca...si era cu un pusti care se numea adrian si avea o sora mai mica si tare enervanta si strastranepotu asta comunica prin radio si astia cereau diferite lucruri casa aia care se rotea dupa soare era din.causiuc sau era ca un fel de balon nu mai stiu dar au spart-o cand si-au invitat rudele sa vada casa.erau frumoase!

| Mtz_1845 a răspuns:

Familia trasnita

mai bine sa marita cu petre a lu inteleptu

| Vlad1998 a răspuns:

Eu cred ca ar fi walter melon erou de inchiriat

| mousemagic a răspuns:

Titlu Original:Mezga Csalad (maghiara)
Titlu in Engleza: Mezga Family
Titlu in Romana: Familia Traznita(Minimax)
Anul :1968-1978
Sezoane:4

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Si eu vreau sa stiu mi-ai adus aminte de desenul acela...atat de mult imi palcea cand eram mica straight face [si multe alte desene frumoase care nu le mai baga la tv si baga cacaturi de desene]

| Allexandraaa a răspuns:

Stiu de care zici. odata batranul ala i-a dat un radio care mergea muzica prea tare, sau odata au calatorit in timp. Erau uimiti ca au trecut 8 minute in acea masina si ca pe cand au iesit din ea au trecut 50 de ani.
laughing da tare serialul. insa nici eu nu mai stiu cu se cheamasad

| E6 explică:

Familia traznita este big grin multumesc tuturor ca m-ati ajutat >big grin

| neverbealone_2605 a răspuns:

Familia traznita de pe Minimax cu Paula, Gheza, Crista, Blacky si Cristian.