| salmankhan a întrebat:

Este adevarat ca nu e bine sa visez ca am murit?

7 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ciudat, și eu am visat acum două seri, de două ori la rând, că am murit! În vis cică eram bolnavă de cancer; acesta era motivul morții mele!
Oricum, se spune că atunci când visezi că cineva moare, îi moare moartea! E un termen mai ciudat, dar e de bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
"ți-a murit "mortea!
Vezi dicționarul de vise de pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu ti-a murit nici o "morte" si nici n-a inviat. Lasa dictionarul de vise si incearca sa-ti educi putin subconstientul. Dupa multa autosugestie si exercitiu mental am reusit sa-mi dau seama cand visez ca e doar un vis mai ales ca am vise foarte lucide sau vii.

Dictionarele de vise sunt pentru gospodine si evul mediu. Acelasi vis nu inseamna acelasi lucru pentru toata lumea.

Depinde mult cum ai murit, daca te-a omorat cineva, cine era prin preajma, poate sa insemne de ex ca ai vreun dusman sau doar ca vei trece intr-o alta etapa de viata. Nu stie oricum nimeni sigur ce si cum. E mai rau ca la cititul in carti.

| fundrive78 a răspuns:

E bine sa nu crezi in vise. Nu sunt reale si nu aduce nimic bun ci mai rau te zapacesc. Sunt doar frustrari si temeri pe care le acumuleaza subconstientul si in momentul in care creierul se odihneste, in timpul somnului ele refuleaza. Atata tot. Bafta si sa auzim de bine si de planuri reale! happy

| jojojojome546 a răspuns:

Nu crede in vise sincer, gandindu-te la treaba ca te asteapta moartea daca asa ai visat e o prostie, bafta.

| iuliaa9974 a răspuns:

Aberezi.

| RockLife99 a răspuns:

Mai bine consulti un dictionar de vise