| Adry05 a întrebat:

Filme si seriale BUNE englezesti? Gen sa nu fie engleza americana vorbita ci cea britanica.

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Uite aici cele mai bune seriale britanice. http://www.imdb.com/......arch/title

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Sleepy Hollow (serial).

| justanotheruser99 a răspuns:

Angus thongs and perfect snogging. Asta e singurul care mi-a venit in minte momentan happy

| Sociopat a răspuns:

Jonathan Strange & Mr. Norrell(serial)
Peaky Blinders(serial)
Submarine(film)
Bronson(film)
Snatch(film)
Lock, Stock And Two Smoking Barrels(film)
Trainspotting(film)
Hunger(film)
In Bruges(film)

| ALGator a răspuns:

Downton Abey - serial, A Single Man -film, ambele fara vampiri.
Plus inca aproximativ 1399, 56 filme bune englezesti :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A beautiful mind
Begin again
The Theory of Everything
Like Crazy
Pride and prejudice
The imitation game
Când am văzut englez, m-am gândit direct la Keira şi Cumberbatch laughing
Serial "Sherlock" ♥♥

| Andreiiliescu89 a răspuns:

Uite si o lista de comedii englezesti din toate timpurile: http://www.complex.com/....../bedazzled