| AntoniaOrman a întrebat:

Filmul Titanic(cel cu Kate Winslet si Leonardo DiCaprio in rol principal) chiar este filmat pe un vas adevarat sau e editat?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Niciodata nu poti face un film care este atat de real, pe lucruri foarte reale.
De exemplu, o scena intr-o stanca, poate fi facuta intr-un studio, iar peretii sa fie modelati ca cei ca unei stanci, iar ulterior, adaugate efecte.
De exemplu, filmul 300, daca te uiti la cum a fost facut, vei vedea ca totul este urat, si ma refer la peisaje, la armuri, tot, iar apoi, toate astea sunt editate in pc.
Doar la filme in care se necesita peisaje foarte bune, cum ar fi stapanul inelelor, unele filmari se fac in afara.
Daca vrei sa vezi cum a fost facut, cauta pe youtube "Titanic behind the scenes" si o sa vezi.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmari de pe platourile de filmare, efecte speciale si altele:
http://www.youtube.com/watch?v=7b4spBMVkHI

| AtomicTH a răspuns:

Domne daca te uiti la BBC sau pe google ai sa vezi ca este filmat intr-un studio cu efecte speciale etc...

| AtomicTH a răspuns:

Este facut in studio cu efecte speciale

| blonduta2014 a răspuns:

Este filmat pe un vas adevarat din cate stiu eu

| AngelButerfly a răspuns:

Salut! Din cate se vad...pare adevarat. Desi nu cred ca au scufundat vasul si au murit atatia oameni doar pentru un film, nu? Ei bine... eu zic ca este adevarat dar unele parti sunt editate happy Sper ca te-am lamurit.

| Gabriela_Andreea_1998 a răspuns:

Da,este filmat pe un vas adevarat.

| Monykafrumusika a răspuns (pentru Gabriela_Andreea_1998):

Este filmat pe un vas adevaratwinking

| SarumanVFX a răspuns:

Cauta ''Titanic Vfx Breakdown''

Întrebări recente