| crepuscul a întrebat:

Cine imi povesteste si mie de la cap la coade filmu titanic din anul 1997 ala cu leonardo dicaprio si kate winslet plz?

Răspuns Câştigător
| κλάους a răspuns:

Pai.,...se incepe cand Jake joaca paker si castiga 2 bilete pe Titanic...atuncea se imbarceaza si pleaca. Se indragosteste de o fata, Rose,care are un logondic si trebuie sa se casatoareasca cu el in curand. Cand afla logondicul ei ca este cu Jake imediat incepe sa o tina departe de el, asa face si mama ei. Ok, dar ea simte ca nu fericita cu logondicul ei si se duce la Jake si ramane cu el. Intr-o seara cand Jake ii facelui Rose un tablou vine ajutorul logondicului lui Rose si ii prinde. Dupa aia ii alearga prin tot vaporul si nu ii prinde. Ei ajung la o masina rosie si se duc in ea, acolo ei fac s** si Rose ii promite ca o sa coboare cu el din vapor. Ok, dupa asta iasa la ivea un ice berg si ceide pe vapor nu il vad, deci nu il pot ocoloi. Deci, ice bergul iiface o gaurasi apa intra in el. De acum toti se lupta sa scape cu barcile de salvare, dar Joake si Rose mai au si problema logondicului suparat care ii urmareste si ii vre morti. Ei fug de el prin tot vaporul iar el nu ii prinde. Dupa aia el i ida mita la unu sa il bage in barca de salvare si scapa. Rose o refuzat sa mearga cu mama ei deoarece o vrut sa il scape pe Jake de ajutorul logindicului ei. Si fuge dupa el. Dupa aia vaporul ia apa, si se rupe in doua. Se ridicala 90 de grade si asasunt toti in apa. Rose scapa cu mare greu, iar Jake, el o murit. Rose se duce pe alta, Carpathia, care trebuia sa vina dupa ei, si asa ea scapa. Dar nu semai duce la logondicul ei deloc.

Toate astea sunt povestite de Rose batrana pe barca unui cautator care cauta piatra lui rose: Inima oceanului. Dar Rose cea batrana o are si nu vrea sa o dea. Si asa o arunca in apa cand toata lumea doarme pe barca cautatorului.

Ps: Joke e Leonardo iar Rose e Kate.

4 răspunsuri:
| FunDa a răspuns:

Pai Leonardo era un tip sarac si cum se intampla ca pleaca si el cu titanic cu inca vreo 2 prieteni.Aici Kate Winslet urca impreuna cu logodnicul ei, care era destul de bogat insa ea nu era atrasa de el... Leonardo era un tip plin de viata care se tinea numai de prostii.Intr-o zi Kate vrea sa se arunce de pe vapor insa Leonardo o salveaza astfel legandu-se o prietenie intre cei 2, aceasta devenind dragoste,logodnicul lui Kate a incercat de multe ori sa-i departeze dar nu a reusit,in seara in care a avut loc accindentul cei doi erau amandoi,conducatorii vaporului a spus ca femeile si copiii sa fie salvati primi,insa unii au preferat sa moara acolo.Logodnicul lui Kate l-a inchis pe Leonardo intr-un loc cu gandul sa-l inece dar acesta n-a murit inecat acolo. Kate nu a vrut cu nici un chip sa-si paraseasca iubitu chiar daca acesta a vrut sa o salveze, insa logodnicul ei a luat un copil si a plecat pe barcile de salvare. kate si leonardo au ramas impreuna, ea sus pe o bucata din vas iar el langa ea insa in apa astfel el a inghetat si ea a fost salvata de o barca care a venit sa vada daca exista vreun supravietuitorhappy

| ElenaGeorgi a răspuns:

De aceea s-a facut filmul. Ca sa te uiti la el rolling eyes.

| lylye a răspuns:

Imi place mai mult Titanic 2 big grin