| YuukiYou a întrebat:

Funda cine stie cum se numeste filmul si unde il gasesc: un baietel android are parte de toata dragostea din lume de la parintii sai pana cand apare un alt baietel in familie, adevaratul fiu ce fusese mult timp grav bolnav. micul android afla ca a fost infiat si ori pleaca de acasa, ori parintii il alunga, nu mai stiu. umbla pe strazi foarte mult timp, afla ca nu este un om viu si unic asa cum credea, existand sute de androizi identici cu el. e foarte trist si dezamagi, dar cu timpul vrea sa isi revada mama.afla ca o zana, gen cea din pinocchio, il poate ajuta, transformandu-l intr-un baiat adevarat. pleaca in cautarea ei, dar timpul trece repede, pamantul se schimba, se imputineaza oamenii, se inmultesc androizii si tot felul de ciudatenii si isi da seama ca mama lui, fiind un om normal, cu siguranta murise de mult timp. totusi, pana la urma o gaseste pe zana, care ii indeplineste o dorinta, aceea de a o reintalni pe mama lui... big grin

Răspuns Câştigător
| EllyLizuk a răspuns:

Uite si un link cu mai multe informatii despre film (actori, regizor, etc)http://www.filme123.com/filme/2001/artificial-intelligence-ai/ de unde il poti descarca sau poti sa vezi trailer-ul. Vizionare placuta

3 răspunsuri:
| EllyLizuk a răspuns:

Artificial inteligence (inteligenta artificiala ) asta e numele :-X e si filmul meu preferat

| ThєOηlyOηє a răspuns:

Am impresia ca e AI:Artificial Intelligence http://www.imdb.com/title/tt0212720/

| cohbi a răspuns:

Cred ca e vorba de asta 2001 - Artificial Intelligence: AI