| CautaoviataBlue_Alecs_1998 a întrebat:

FUNDAA! Desi Christopher Nolan a spus ca nu va mai face niciun film Batman si ca ultimul este The Dark Knight Rises, de ce lasa de inteles ca va fi o continuare, Bruce Wayne isi reparase autopilotul cu 6 luni inainte, deci asta inseamna ca si-a inscenat moartea si Alfred il vede pe Bruce Wayne cu Selina Kyle? Cei de la Best Buy au dat si un documentar cu filmul care se numea The Dark Knight Reborn. FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Povestea in sine nu are sfarsit. Batman e un simbol mai mult decat e un om, asa ca nu are sfarsit, iar ideea asta este incorporata in filme. Oricine poate fi Batman si felul cum s-a terminat filmul asta vrea sa spuna.
Filmele s-au terminat, dar Batman nu.