| Yellow a întrebat:

Hai salut. tocmai ce am achizitionat un televizor Samsung smart tv care ruleaza si 3d. am downloadat un film 3d, pus pe stick si in televizor. problema e ca nu reusesc sa-i fac subtritrarea. in stick era >"subs"- nimic si "spider man 3d ma rog... Am reusit sa ma uit la film, dar subtitrare ioc. Care poate sa ma ajute?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Foarte putine TV-uri vad subtitraje pentru filme 3d. Cel mai usor poti incerca pe calculator cu un media player (KMplayer, VLC) si conectezi PC la TV.

| stlucian a răspuns:

Palyer-ul TV-ului poate nu suporta "subtit"

Intra in setarile player (USB) si vezi de acolo ce poti face!

| andreicristian1007 a răspuns:

Salut, trebuie sa te asiguri ca in film exista un fisier care este de culoare alba( windows-ul nu il poate desface). acest fisier este subtitrarea filmului respectiv

| Absoluth a răspuns:

Pune pe stick filmul si subtitrare exact cu acelasi nume.
Exemplu:
The.Amazing.SpiderMan.2012.1080p.Bluray.x264.DTS.RoSubbed-playHD.mkv

The.Amazing.SpiderMan.2012.1080p.Bluray.x264.DTS.RoSubbed-playHD.srt