| ARSENÁL a întrebat:

Mi-am cumparat un televizor LCD Samsung 32D550, FULL HD si am pus un film sa ii testez capacitatile. Problema mea este ca nu reusesc sa vad filmul cu subtitrare. Stie cineva cum se poate adauga subtitrare?

Răspuns Câştigător
| trafikantu a răspuns:

Trebuie sa ai buton Subtitle pe telecomanda, apesi pe el si iti citeste subtitrarea inclusa ps stik cd sau ce mai cuplezi tu la el. subtitrai iei de pe http://subtitrari.regielive.ro/

daca nu te dedcurci scrie`mi mai detaliat care`i buba.

bafta

1 răspuns:
| yomanu a răspuns:

Eu cred ca nu stie subtitrari incorporate in MKV-uri, trebuie extrase.
Pune separat subtitrarea in format SRT, iar numele fisierului SRT sa fie identica cu numele filmului