| Anutzaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Hei. Anul trecut am vazut un film horror pe KanalD care nu-i mai stiu numele. Este vorba de o fata care si-a pierdut parintii si a ramas traumatizata. Matusa sau o prietena de a ei, nu mai stiu exact, hotaraste sa o duca pe fata intr-o vacanta ca sa uite de drama prin care a trecut. Pe drum intalnesc un om cu gluga pe care il poftesc in masina si il duc pana la un punct anume. Masina ramane blocata iar femeia se duce sa caute semnal si o lasa pe fata in masina deoarece aceasta s-a lovit la un picior. Trece un timp iar femeia nu se mai intoarce. Fusese omorata de acel om straniu cu gluga. Fata adoarme si cand se trezeste masina era incuiata iar pe scaunul masinii langa ea se afla femeia moarta cu cheia in gura. Nu mai stiu continuarea. Ma puteti ajuta sa aflu numele filmului?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pasageri de noapte (Penny Dreadful), 2006
http://www.cinemarx.ro/filme/Penny-Dreadful-Penny-Dreadful-90342.html

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Penny Dreadful (2006)
"Tânăra Penny se refugiază împreună cu psihologul ei, care intenţionează să o ajute să-şi învingă fobia pentru maşini. Evenimente neaşteptate o fac însă personajul unei poveşti de coşmar, în care cele mai mari frici ale ei devin realitate".

Sursa: http://www.cinemagia.ro/filme/penny-dreadful-20590/