| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU.Aş dori şi eu nişte animeuri de dragoste în care băieții să nu fie desenați cu ochii mari, ci cu ochii mici şi freza mai ciufulită aşa...Adică să fie mai masculini...Gen Usui din Kaichou wa Maid Sama sau Tonoe din Kamisama Hajimemashita. Ştiu că sunt pretențioasă dar de mult caut anime-uri de genul şi nu găsesc.

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Fruits Basket, The Wallflower, Plastic Memories.

1 răspuns:
| Nefty a răspuns:

Deci anime-uri romance, hmmm...
-Golden Time
-Noragami
-Angel Beats (daca vrei ceva dramatic)
-Clannad (tot dramatic)
-Sukitte ii na eu
-Tonari no Kaibutsu-kun
-Akagami no Shirayuki-hime
-Kimi no iru machi
-Akatsuki no Yona (sunt mai multi, dar merita vizionat si sigur o sa iti placa personajele ^_^)
-Plastic Memories (putin dramatic)
-Lovely Complex
-Gekkan Shoujo Nozaki-kun
-Ookami Shoujo to kuro ouji
-Ao Haru Ride
-Sword Art Online (are romance, dar are multa actiune, poate vrei sa il incerci)
-Ore monogatari! (e romance, dar e adevarat ca personajul principal nu e foarte dragut, prietenul lui este, dar anime-ul din punctul meu de vedere merita, e simpatic)
-Mikakunin de Shinkoukei
-Bokura wa Minna Kawaiisou
-Orange (este nou anime-ul, aparut acum cateva zile, episoadele o sa apara saptamanal)

Sper ca te-am ajutat, spor la vizionat! big grin