| Codrut97tod a întrebat:

Hei, TPU! Care sunt serialele voastre preferate si daca se poate o mica descriere. Dau FUNDA serialului care imi place si mie happy Multumesc!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Eu am multe seriale preferate.Recent însă am vizionat:The Magicians (este cu magie, într-o universitate ciudată/Brakebills, unde ajung doar cei cu aptitudini.Sez.1 este în derulare, urmează și sez.2),Blood & Oil (este cu Chace Crawford și Rebecca Rittenhouse/el a mai jucat în Gossip Girl în rolul lui Nate, iar ea în Red Band Society, iarăși un serial bun.Aceștia doi se căsatoresc și pleacă, se mută în Rock Springs/North Dakota, un ținut bogat în petrol, iar aici, preț de un sez.se întâmplă tot felul de lucruri interesante și intrigi spectaculoase.Este captivant, iar finalul sez.este unul pozitiv), Into The Badlands (este un serial f.f. bun.Acțiunea are loc în Badlands,o zonă condusă de niște baroni rivali,care se luptă pentru supremație,dar ce luptă!),Wicked City (este cu Ed Westwick,preferatul meu din Gossip Girl,Chuck Bass.În acest serial,tipul este un criminal în serie, care îsi găsește chiar si jumătatea, într-o discotecă, iar în final se căsătoresc, după ce el scapă din închisoare, neexistând probe certe, concludente care să-l incrimineze), The Shannara Chronicles (cu magie și acesta, cu elfi, troli, etc, iar acț.și aici în 'viiiitor', unde existau Four Lands într-un gen de Ev Mediu). Toate mi-au plăcut/îmi plac f.mult,iar unele mai vechi, ar fi:Banshee, The 100, Wayward Pines, Sense8, Childhood's End (miniserie), apoi iar unul nou și f, bun 11.22.63 (2016-/cu un tip, profesor de limba engleză, care se poate întoarce în timp, mai exact, în 21 oct. 1960 pentru a împiedica asasinarea lui Kennedy.Trebuie să stea acolo, în trecut câțiva ani, însă indiferent cât stă, în prezent trec doar două min.). Vezi și tu ce alegi de aici!

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Supernatural
BMS
The Librarians
Limitless
Grimm
Reaper
Daredevil
Lucifer
Lost.

| NellieLovett a răspuns:

H20: este vorba de trei fete sirene care incearca sa isi ascunda secretul