| JeffHardy996 a întrebat:

Caut şi eu două filme:
1.O regină pune pe una din slugi să îi omoare soţul şi copilul. A doua zi aceasta spune poporului că i-a apărut soţul în vis şi i-a spus să aleagă un alt rege(şi aceasta îşi alege amantul).Apoi pune mai mulţi luptători în arena(printre care se numără şi doi prieteni - un alb şi un negru -).La final rămân doar cei doi prieteni, iar regina îi pune să se lupte între ei, dar fiecare lupta pentru ceva(cel alb pentru prietena sa, iar cel negru pentru familie). Înainte să înceapă lupta, apare fratele regelui ucis şi aruncă cu un topor în capul amantului reginei. La sfârşit, scrie că îi taie capul reginei şi că e făcut după o poveste reală.
2.Acţiunea acestui film se desfăşoară pe o insulă. Un băiat găseşte acolo un pui de dinozaur şi se împrieteneşte cu el. Din acea seară tot apărea un monstru din adâncuri(mama dinozaurului) şi ataca insula. La sfârşit, monstrul iese din nou din mare şi atacă satul, dar este împuşcat de cei de la FBI, după ce acesta moare, apare un monstru şi mai mare(tatăl dinozaurului) şi o ia pe mama acestuia în mare, apoi puiul îi urmează(Din câte îmi amintesc se numea Godzilla, dar am văzut trailerul de pe youtube şi nu se aseamănă cu ce am văzut eu).
Mulţumesc anticipat!

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ultimul film:
The Water Horse: Legend of the Deep (2007)
http://www.cinemagia.ro/......meu-16004/
Dacă crezi că nu e ceea ce cauți, vezi și Prehysteria! (1993)