| Anonim1842 a întrebat:

Pt cei care se uit la naruto am si eu niste intrebari.Atunci cand naruto se lupta cu sasuke si amandoi isi pierd bratul stiu ca sakura i-a vindecat sau ceva de genul si naruto isi recupereaza bratul dar am vazut in filmul boruto ca sasuke ramane tot fara brat. Dupa ce naruto a fost numit hokage nu s-a mai intamplat nimic adica nu mai e nici un episod sau ceva in afara de ala cu boruto? Si tsunade si kakashi au murit sau de ce nu mai sunt in serial? Am auzit doar de kakashi ca ar fi murit dar nu stiu cum dar de tsunade nu am auzit nimic.Si ultima intrebare de ce a murit primul hokage dupa ce la infrant pe madara cand el castigase si nu fusese injunghiat.

Răspuns Câştigător
| Clorox a răspuns:

Pe rand...
Naruto alege sa i se implanteze celulele lui Hashirama pentru a i se regenera mana.
Tsunade a iesit la pensie iar Kakashi isi vede de viata, nu sunt personaje principale in Boruto asa ca nu se arata asa de des, plus ca serialul este nou, sunt la inceput, ai vazut si tu ca nu prea se intampla nimic.
Kakashi n-a murit. Hashirama a murit din cauze necunoscute, Kishimoto nu a explicat nimic.

| Clorox a răspuns (pentru Clorox):

Ah da, in anime, Sasuke a refuzat sa i se implanteze celulele lui Hashirama. In manga intre capitolele 698 si 699 Sasuke are mana.

| Anonim1842 explică (pentru Clorox):

Poti sa imi dai link la episodul cand naruto isi regenereaza mana? Nu am vazut episodul si sunt foarte curios ca stiu ca hashirama a fost primul hokage care acum e mort si nu stiu cum ia implantat celulele.

| Clorox a răspuns (pentru Anonim1842):

''Regenerat e o metafora'', s-a intamplat in spitalul din Konoha dupa lupta dintre ei.

| Anonim1842 explică (pentru Clorox):

Mai am o intrebare daca poti sa imi raspunzi. Dupa ce naruto a fost numit hokage nu s-a mai intamplat nimic nu a mai aparut nici un episod ceve in afara de boruto.Si boruto are si el vulpea cu noua cozi sau ce putere are el?

| Clorox a răspuns (pentru Anonim1842):

S-a terminat discutia despre Naruto, el n-a fost hokage in seria Shippuden, seria fiind terminata, doar ca este in Boruto. Nu s-a povestit nimic despre cum a devenit hokage.
Iar Boruto inca nu il are pe Kurama sigilat in el, cred ca o sa se intample in viitor. In schimb, are un dojutsu propriu (Ochiul lui). Nimeni nu stie ce este, doar Toneri, cred...

| BlueFire4453 a răspuns (pentru Clorox):

Dojutsul se numeste Jougan.