| Ada2332 a întrebat:

Heii, am o intrebare pentru fanii Naruto Shippuden.
Tocmai am citit ultimul numar din manga, si m-am cam socat. Tsunade moare?!.
Eu am 2 optiuni la care m-am gandit. :
A.
1. Sasuke si Orochimaru se alatura luptei ca sa incheie razboiul, iar apoi Sasuke il elimina pe Orochimaru ca sa nu ii i-a corpul. Sasuke nu se v-a intoarce in Konoha.
2. Tsunade moare, dar ceilalti raman in viata pentru ca ii salveaza ea.
B.
1. Kakashi, Guy si Naruto ii infrang pe Madara si Obito.
2. Naruto si Sasuke se lupta, iar Sakura se baga pentru ca nu vrea sa ii vada morti pe unul dintre ei, iar ea moare.
Voi ce ziceti? Care dintre variantele astea sunt mai >credibile?.<.

Răspuns Câştigător
| motherfuckerstyle a răspuns:

A.1 pare credibila, A.2 posibil, B.1 imposibil, B.2 prea dramatic.

2 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Măi, sincer nu prea mi-am imaginat ce se va întâmpla mai departe în mangă. Până la urmă visele mele sunt ruinate pe zi ce trece, iar deciziile mele sunt mai mult nişte prostii.
Dar în principal, nu vreau să cred că Tsunade moare. Nu se poate, aşa sfârşit să aibă? Dar, ai dreptate cu o idee, va muri în timp ce-i salvează pe ceilalţi kage. Dar, tot în acelaşi timp mă gândesc că poate Sasuke şi Orochimaru, două personaje cu sânge rece, îi va salva. Deşi, asta e mai mult un vis, de ce i-ar salva ei pe kage?
Tot o dată, mă întreb, cum vor face faţă Naruto şi ceilalţi în faţa marelui Madara? Poate, Sasuke şi Orochimaru nu vor ajunge la Tsunade şi ceilalţi kage, ci la grupul lui Naruto. Vor lupta împreună înfruntându-i pe Madara şi Obito. Iar la final, lupta finalizându-se cu bătălia dintre Naruto şi Sasuke. Dar, nu ştiu cum, Sasuke nu mai este orbit de răzbunarea cruntă, iar Naruto găseşte o urmă de lumină în interiorul lui, făcându-l sa revină în sat.
Mă rog, sunt cam în ceaţă. Vreau să cred ceva, dar apoi se întâmplă altceva. Mai avem de aşteptat până la următorul capitol din mangă.

| Ada2332 explică (pentru positivity):

Nu cred ca Sasuke ar salva pe cei 5 kage, doar el vrea sa distruga Konoha.
Oricum, eu mai am o posibilitate ce am uitat sa o scriu, Tsunade moare, dar Shizune foloseste tehnca aceea de reinviere ( cea care a folosit-o Chyio pe Gaara ) si Tsunade traieste, iar Shizune moare.