| BieHS a întrebat:

Tocmai ce am terminat de vizionat anime-ul "Ao no Exorcist" (Blue Exorcist) si nu stiu ce anime sa mai incep rolling on the floor Imi puteti da cateva nume de anime care chiar ar merita sa fie vizionate?

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

Ao no exorcist e destul de special, nu prea am mai vazut anime-uri similare cu el, dar am destul de multe sa iti recomand.
Kuzu no Honkai - este un anime matur, care te intoare pe toate partile si te face sa traiesti odata cu personajele.
Shinsekai Yori - e un anime sumbru, destul de bizar la inceput, care necesita multa atentie, insa merita.
Prison school - are si poveste, si fanservice si o comedie foarte buna.
Erased - merita din toate punctele de vedere o sansa, mie mi-a captivat atentia foarte repede.
Alte cateva bunicele : Shingeki no bahamut, akatsuki no yona, hotarubi no mori e, kaichou wa maid-sama si yami shibai.

8 răspunsuri:
| レクス a răspuns:

Imi place intrebarea asta.xD
Ce anime-uri ai mai vazut? Sau e singurul pe care l-ai vazut?

| BieHS explică (pentru レクス):

Pai Naruto a fost primul pe care l-am vazut si inca ma uit la el, Attack on titan, Norogami si acum am inceput Vampire Knight laughing)

| レクス a răspuns (pentru BieHS):

Misto,misto.
Mai adauga pe lista Kamisama Hajimemashita,pe langa ce au scris ceilalti.
Iti recomand sa-ti faci un cont pe anime planet, iti poti trece listele cu ce ai vazut, ce vrei sa vezi, le poti da note si mai ai si sectiunea "am vazut anime-ul x...s-ar putea sa-ti placa si acest anime y", ca un fel de recomandare.
Have fun

| BieHS explică (pentru レクス):

Mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vazut the devil is a part-timer? Eu cand am terminat primul sezon din Blue Exorcist m-am " consolat " cu anime-ul ala laughing

| MrkiddyKid1 a răspuns:

Ao No Exorcist este un anime foarte interesant, se vede ca ai gusturi bune laughing. Mai jos ai o lista cu anime-urile populare care chair merita vazute, fara o ordine particulara.
1. Attack On Titan
2. Sword Art Online
3. Your lie in april
4. Erased
5. Steins Gate
6. Guilty Crown
7.Shakugan no Shana
8.Death Note
9. Code Geass
10.Anohana
11. Angel Beats!
12. Goldentime
13. Danmachi
14. Gokukoku no Brynhildr
15.Clannad