| iLoveLife a întrebat:

Hei TPU.`! Vreau si eu niste filme anime.tongue Ceva gen romance drama ceva sa te tina in suspans. Un fel de Vampire Knight. Serialele lui m`au atras foarte tare, si sincer mi-ar placea sa fie tot ceva cu tematica pe vampiri. Va multumesc.kiss

1 răspuns:
| Aisha a răspuns:

Fortune Arterial, Hellshing, Shiki
Dance in the Vampire Bund
High school of the dead ( acesta e cu zombi )
Kuroshitsuji( e cu un demon, e destul de interesant)
Rosario + Vampire

Si mai sunt multe :hellsing, Blood+,Death Note, Deadman Wonderland, Zombie Loan ( acestea sunt cateva nu sunt sigura ca au toate vampiri dau au zombi sau demoni )

Dar daca vrei ceva de groaza iti recomand Umineko no Naku Koro ni e foarte interesant este vorba de o vrajitoare ce face niste crime oribile si poseda o fetita, iar ea nu poate exista decat daca lumea crede in ea si este un personaj care nu crede si dupa ce s-au terminat crimele, vrajitoarea ia de la inceput povestea, iar daca baiatul reuseste sa ii demonstreze ca creimele puteau fi facute fara magie, ea ii reinvie pe cei care i-a omorat.

Sper ca te-am ajutat :*