| Ana2017 a întrebat:

Hei!
Vreau sa ma ajutati cu ceva!
As vrea sa stiu daca as putea vedea continuarea serialului Avatar-legenda lui Aang.
Sau as vrea sa imi povesteasca cineva cateva lucruri:
Zuko si-a gasit mama?
Cum au murit Zuko, Soka, Toff?
Cum i-a mers lui Aang cu Kattara?
De ce a facut aang orasul republica?
Cum a murit Avatarul?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avatar,ca desene, are o continuare în care Aang este mort şi toţi ceilalţi.Se numeşte The Legend of Korra, unde bineînţeles, Korra este următorul avatar. Există şi manga, unde se continuă de unde a rămas The last Airbender, şi acolo se explică tot, dar este în engleză. Dacă vrei să ştii mai multe uită-te la manga.Se numeşte The Promise.Îţi sugerez să te uiţi la manga mai întâi şi apoi să vezi The legend of Korra.Din păcate nu s-au făcut desene după manga şi probabil nu se vor face niciodată. :c

Dar e bine să te uiţi la toate şi să afli singură, decât să-ţi spună cineva.Baftă.

| andreeactin2002 a răspuns:

Avatar legenda lui Aang continua doar "in" benzile desenate si in cateva dintre amintirile Korrei.
1. Da, Zuko si-a gasit mama. ("The search" )
2. Zuko si Toph nu au murit. Moartea lui Soka nu este nici confirmata si nici nu apare in Legenda lui Korra. El apare doar in "mesajele" trimise de Aang Korrei.
3.Pai, Aang si Katara au avut 3 copii. Doi stapanitori: Tenzin, stapanitor al aerului ( copilul preferat al lui Aang ) si Kya, stapanitoare a apei. Apoi mai este si Bumi care devine si el stapanitor al aerului dupa Convergenta Armoniei din cartea a doua. El este foarte amuzant.
4. Aang a construit Orasul Republica (Republic City ) pentru a oferi o noua sansa stapanitorilor si nestapanitorilor sa traiasca in armonie impreuna.
5. Daca te referi la Aang, nu se stie cum a murit. Dar, daca te referi la Korra nu a murit, dar era sa moara de... aproximativ 10-11 ori. De doua sau trei ori in prima carte. In a doua carte de 3 ori ( asa spun eu ). In a treia de aproape 3 ori. Adica : Cand s-a luptat cu Zaheer, cu Lotusul Rosu si cu DLI.In cartea a patra ( pana acum) ea era sa moara o singura data. Dar nu a murit.
Cam atat. Sper ca te-am ajutat. big grin

| Tomsa_Alexandru_1990 a răspuns (pentru andreeactin2002):

Tin sa te contrazic la punctul 2, moartea lu Sokka este confirmata in primul episod al seriei de catre Katara

| Tomsa_Alexandru_1990 a răspuns (pentru andreeactin2002):

Tin sa te contrazic la punctul 2, moartea lu Sokka este confirmata in primul episod al seriei de catre Katara.