| NgrMdx a întrebat:

Heii..cine imi spune si mie niste anime-uri romantice cu demoni..gen..kamisama hajimashita sau hiiro no kakera..sau cu ingeri gen dn angel...Sau romance in general laughing Multuumescbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Iti recomand:
Nisekoi
Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai
Bakuman
Bakuman 2
Bakuman 3
Clannad
Clannad After Story
Fruits Basket
Guilty Crown
Kimi ni Todoke
Kimi ni Todoke 2
Kimi no Iru Machi
Little Busters!
Little Busters!: Refrain
Mirai Nikki
Sankarea
Sword Art Online
Zero no Tsukaima
Zero no Tsukaima F
Zero no Tsukaima: Futatsuki no Kishi
Zero no Tsukaima: Princesses no Rondo

Toate anime-urile mentionate sunt bazate in mare parte sau in totalitate pe romance si au fost vizionate de mine, cap-coada.
Pentru mai multe anime-uri grozave pe care le poti urmari pe viitor, arunca o privire aici: http://myanimelist.net/animelist/Ronnix
Vizionare placuta!

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Păi ar fi Vampire Knight dar, e cu vampiri.

| ryuu a răspuns:

Daca vrei anime-uri din genul romance cu demoni\ ingeri\ zeitati\ fantome:
- InuYasha (2 sez)
- Chrono Crusade
- Omamori Himari
- Shuffle
- Fruits Basket
- Hakuouki (3 sez + OVA, iar ordinea este):
* sez 3 "Hakuouki Reimeiroku"
* sez 1 "Hakuouki"
* OVA "Hakuouki Sekkaroku" intre ep 8-9 din sez 1
* sez 2 "Hakuouki Hekketsuroku"
- Inari, Konkon, Koi Iroha
- Tasogare Otome x Amnesia (urmareste si manga-ul)
- Ginban Kaleidoscope
- AnoHana

Daca vrei anime-uri din genul romance fara supranatural, fantasy:
- Golden Time
- Amagami SS (2 sez)
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Sukitte ii na y o
- Itazura na Kiss
- Mashiroiro Symphony
- Hana Yori Dango
- Nana
- Paradise Kiss
- Bakuman (3 sez)
- Kimikiss Pure Rouge
- Sakamichi no Apollon (urmareste si manga-ul)
- Emma: A Victorian Romance (2 sez)

Vizionare placuta!

| NgrMdx explică (pentru ryuu):

Multuumesc mult :* sunt unele pe care nu le-am vazut din lista ta si chiar nu mai stiam la ce sa ma uit laughing :3

| ryuu a răspuns (pentru NgrMdx):

Daca ai nevoie de alte anime-uri (din alte genuri), intreaba-ma (pm).
Aici ai lista cu ce am vizionat http://myanimelist.net/animelist/ryuu_ro

| NgrMdx explică (pentru ryuu):

Mercii..as mai vrea si ceva cu mister gen Amnesia(stiu ca nu e chiar mister) sau shiki sau black butler, sau ceva gen..mai multi baieti se bat pe o fata(fara brothers conflict, personajele erau dragute.dar actiunea si povestea in sine lasa de dorit).Sau poti sa-mi spui ce ai mai vizionat si te-a impresionat..Seara faina :3

| Inummmiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Incearca Chrono Chrusade.