| anonim_4396 a întrebat:

Heii, de curand mi-au ajuns cartile Divergent si Inergent si dupa cum stiti ele sunt intr-o serie de 3 carti, am incercat sa gasesc si a treia carte Allegiant dar nu a fost tradusa in romana, dar nu asta e problema...problema este ca nu stiu daca trebuiesa le citesc pe toate 3 ca sa ma pot uita la filmul Divergent sau trebuie sa citesc numai Divergent (cartea)?

Răspuns Câştigător
| DIVERGENT a răspuns:

E ok, te poti uita la film daca ai citit doar primul volum.
Fiecare film reprezinta cartea respectiva.
Filmul Divergent reprezinta actiunea din cartea Divergent, iar viitoarele filme care vor aparea vor fi despre subiectul cartii repr.
P.S. *Insurgent
In orice caz, inainte sa vezi un film, te sfatuiesc sa citesti cartea, iar apoi poti vedea filmul linistita.
Sper ca te-am lamurit :*

| sabinamaria656 a răspuns (pentru DIVERGENT):

Da acum am vazut ca am scris Inergent big grin Multumesc :3

| DIVERGENT a răspuns (pentru sabinamaria656):

N-ai pentru ce. :3
Deci ai citit pana acum doar primul volum?

| sabinamaria656 a răspuns (pentru DIVERGENT):

Pai cand am postat intrebarea mama mea deja comandase Divergent si Insurgent si voiam sa stiu daca trebuie sa comande si Allegiant si oricum cei de la Librarie.net au fost atat de draguti cu mine incat nici dupa 2 sapt. nu mi-au trimis cartile laughing

| DIVERGENT a răspuns (pentru sabinamaria656):

laughing Eu vreau sa apara mai repede Allegiant la noi in tara happy