| Sarcastique a întrebat:

Okay. Am inceput si eu de curand sa citesc Divergent, si din cartea aparuta in America, Allegiant, nu pot sa spun nimic si din faptul ca nu am inceput-o (nu prea ma impac bine cu engleza) dar si din faptul ca a facut furori pe tumblr. Adica, serios acum, cat de rau poate fi finalul? Si da, stiu cum e sa incepi o carte si sa o termini, iar apoi sa te simti de parca ti-a murit un prieten.

1 răspuns:
| AllmaGirl a răspuns:

La final Tris moare, si lumea nu a reactionat pozitiv pentru ca ar fi vrut alt final sau sa se continuie seria...In schimb, s-au facut 4 carti despre Four, insa nu s-ar fi comparat cu continuarea seriei Divergent...dar daca erau prea multe, dupa nu mai avea farmec.