| Mαяуßăăღ a întrebat:

Heiii. Cine poate sa-mi recomanda niste animeuri -dragoste si prietenie- vazute de voi [ deci fara liste luate de pe net ]. Ceva gen Nana, sau Vampire Knight care au avut niste povesti foarte captivante. Am vrut sa ma uit si la Paradise Kiss dar parca a fost animat in paint.
Deci astept un raspuns in care sa mentionati numele animeului si o scurta descriere a acestuia. Un anime de dragoste si prietenie care sa va fi placut. Multumesc! Dau funda :3

Răspuns Câştigător
| AnimeAnnDRa a răspuns:

( :. Deci laughing :
E vorba despre o fata Nagisa [care e atat de dlaguta].Ea era pe o poteca ceva.Si apoi vine un baiat [Okazaki Tomoya] cu care vorbeste, ei se imprietenesc.Ea vroia sa deschida un club de teatru.Asa isi gaseste mai multi prieteni, si o fata numita Fuko. [anime-ul are un final fericit].Ma rog, povestea continua, ea reuseste sa joace intr-o piesa de teatru.[bine, ei trecand prin multe chestii impreuna, este destul de lunga povestea, app daca vrei sa vezi ultimul episod din al doilea sezon unde explica tot anime-ul ] Ma rog, asa ajungem la sezonul 2 [clannad after story] care este mult mai trist dupa parerea mea, acolo ei ajung sa se casatoreasca si sa faca un copil.Nagisa avea corpul slab fizic asa ca *a murit* [ pun "*" pentru ca de fapt faza cu *moarta Nagisa* era dintr-un vis de-al lui Tomoya] Deci jumatate din al doilea sezon este un vis.[nu arata ca un vis]. Este foarte interesant, dar ca sa vezi mai frumos explicat este mai bine sa te uiti la ulimul episod din *Clannad after story *. Oricum, anime-ul asta..este cred ca cel la care am plans prima oara.Este absolut superb! O sa il vizionez inca de cateva ori!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-as puta da si eu, daca nu te superi? laughing Tot pe Clannad am vrut sa ti-l recomand tongue Dar mai am 3 big grin:

Sword Art Online (Dramatic, Romantic, Actiune, Mister, Dramatic, Romantic, Dramatic, Romantic, Dramatic.) - Actiunea se petrece undeva in viitor unde ca sa te poti conecta la un joc, trebuie sa intri cu totul acolo. Practic, cand intri in joc, corpul tau adoarme si te trezesti acolo. Dar intr-o zi, personajul principal Kirito, nu a mai gasit optiunea de "exit". Toti au fost prinsi in acel joc, si trebuie sa lupte pentru vietiile lor. Problema e ca au doar o viata, iar daca o pierd, au murit si in real. happy Kirito se intalneste cu o fata numita Asuna, si la inceput lucreaza impreuna, apoi pierd legatura, dar se intalnesc din nou, si se cam cearta. Cu timpul, se imprietenesc, si devin iubiti big grin Ei trec prin diferite aventuri in acea lume numit Sword Art Online, o lume virtuala, sperand ca vor reusi intr-o zi sa bata boss-ul de la nivelul 100, scapand pe toata lumea din acel joc happy Este FOARTE frumos anime-ul tongue. Iti zic eu ca o sa plangi cu lacrimi happy.)

BTOOOM! (Dramatic, Amuzant, Putin Pervers, Mister, Romantism) - Un numar de oameni (Aproximativ 20) Au fost prinsi pe o insula, si trebuie sa se lupte cu tot felul de bombe (Fiecare a primit la inceput la intamplare). Bombele sunt de genul: Granada, Explodeaza dupa maxim 10 secunde, Implodeaza, Bomba cu gaz otravitor, etc. Acest fel de joc, a fost preluat din jocul pe care il juca personajul princi pal, impreuna cu iubita lui din joc, o fata care si ea a fost adusa pe acea insula. La inceput ei fac echipa, cu inca un barbat de vreo 30-40 de ani, si incearca sa scape de acolo. Dar ei nu stiu ca se cunosteau in joc tongue Vor afla big grin

Cam atata tongue Sper sa te uiti la ele happy Merita timpul acordat tongue La inceput nu par asa interesante, in special BTOOOM! Dar este foarte frumos big grin

Shuffle! (Putina Actiune, Pervers, Romantism, Dramatic, Dramatic, Romantism, Amuzant) - Cam la fel ca si la Clannad, adica un baiat se intalneste cu mai multe fete si fac mai multe activitati impreuna, dar la final va trebui sa aleaga pe cineva big grin Mie mi se pare exact la fel, doar ca cu emotii mai aprinse, Clannad laughing Ti-l recomand, chiar daca la inceput nu a fost asa frumos tongue

Vizionare placuta! :*

| AnimeAnnDRa a răspuns:

Deci.Omg..anime-ul asta.l-am vazut de 2-3 ori.E GENIAL! Este in genul de..prietenie-dragoste.[mai mult in sez 2 ]. Se numeste Clannad. [iar sezonul 2 Clannad after story ]. Este absolut superb! Merita vazut! Si eu urmaresc Nana, dar nu se compara cu Clannad.Imi place grafica de acolo, povestea este ..GENIALA! daca vrei sa aflii date mai multe sa imi spui

| xGabriela a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Heei. As vrea eu sa stiu, daca nu te superi happy cam despre ce e vorba?

| AnimeAnnDRa a răspuns (pentru AnimeAnnDRa):

Fiecare sezon are cam 20-25 episoade.Nu mai stiu exact. Eu ti-am explicat FOARTE pe scurt.Deci repet din nou laughing ultimul episod ---> clannad after story.Acolo este toata povestea lor, de la inceput la sfarsit dar tot pe scurt.

| Mαяуßăăღ explică (pentru AnimeAnnDRa):

Pare interesant, am vazut si eu primul episod laughing Iar la paradise kiss cred ca am vazut 3. si nu mi s-au parut prea stralucite si mna. Nana chiar mi s-a parut fain din primul episod, iar la ultimu episod nu cred ca exista fata sa fi plans in fata unui ecran cat am plans eu atunci puppy dog eyes Pentru ca stiu cum e sa iubesti pe cineva pe care nu-l poti avea...

| AnimeAnnDRa a răspuns (pentru xGabriela):

( :. Deci laughing :
E vorba despre o fata Nagisa [care e atat de dlaguta].Ea era pe o poteca ceva.Si apoi vine un baiat [Okazaki Tomoya] cu care vorbeste, ei se imprietenesc.Ea vroia sa deschida un club de teatru.Asa isi gaseste mai multi prieteni, si o fata numita Fuko. [anime-ul are un final fericit].Ma rog, povestea continua, ea reuseste sa joace intr-o piesa de teatru.[bine, ei trecand prin multe chestii impreuna, este destul de lunga povestea, app daca vrei sa vezi ultimul episod din al doilea sezon unde explica tot anime-ul ] Ma rog, asa ajungem la sezonul 2 [clannad after story] care este mult mai trist dupa parerea mea, acolo ei ajung sa se casatoreasca si sa faca un copil.Nagisa avea corpul slab fizic asa ca *a murit* [ pun "*" pentru ca de fapt faza cu *moarta Nagisa* era dintr-un vis de-al lui Tomoya] Deci jumatate din al doilea sezon este un vis.[nu arata ca un vis]. Este foarte interesant, dar ca sa vezi mai frumos explicat este mai bine sa te uiti la ulimul episod din *Clannad after story *. Oricum, anime-ul asta..este cred ca cel la care am plans prima oara.Este absolut superb! O sa il vizionez inca de cateva ori!

| GOtiCKAsasin a răspuns:

Am eu citeva idei pentru tine caci si eu sunt un mare amator de animeuri:
1.true tears(il vad si eu acum)
2.S.A.O(Swort Art Online)
3.bokuragaita
4.kaze no stigma(o sa iti placa)
5.beelzebub(cam mare dar bun)
FUNDA? si totusi ar trebui sa vezi paradise kiss foarte bun

| Aur3lian a răspuns:

Salut. D.N. Angel este de dragoste, prietenie, sigur o sa iti placa.