| AnneOkay a întrebat:

Heiii. Stie cineva cum se numeste filmul acela in care unei femei ii este luat copilul de catre sot si devine profesoara, deschide mai multe scoli, afla unde sta si il viziteaza? E un film inspirat din istorie.
A fost difuzat parca pe Diiva in 2 parti, dar nu mai stiu numele filmului.
Multumesc happy

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Anul acesta, nu-mi amintesc să se fi transmis, pe Diva Universall, un film cu sinopsis-ul tău. Pe TV 1000, a fost un film cu subiect asemănător: "Mona Lisa Smile" (2003)...
Tu, când l-ai vizionat?

| AnneOkay explică (pentru floresdemayo):

Cred ca in urma cu vreo 3 ani. nu stiu exact perioada in care se petrece actiunea, am zis ca in jurul anului 1900 pentru ca inca se mai purtau rochiile acelea mari..fix asa incepe filmul, cand ii este luat copilul (cred ca de sot) undeva la o poarta si ploua...

| AnneOkay explică (pentru faramatania):

Nuu..actiunea se petrece undeva orin 1900 si cred ca undeva in Franta.